Reklama

Szukasz kas fiskalnych w Łodzi? Sprawdź, jakie normy muszą spełniać!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Szukasz kas fiskalnych w Łodzi? Sprawdź, jakie normy muszą spełniać! - Zdjęcie główne

Kasy fiskalne w Łodzi | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotyczy setek tysięcy przedsiębiorców, którzy sprzedają towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. Są to jednocześnie coraz bardziej wyspecjalizowane urządzenia. Jak dobrać właściwy model i czym się kierować przy zakupie? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Kto musi posiadać kasę fiskalną?

Kasa fiskalna dla wielu przedsiębiorców to podstawowe narzędzie pracy. Trudno wyobrazić sobie bez niej nie tylko tradycyjny sklep, ale również sklepy internetowe czy punkty usługowe. To urządzenie jest wyjątkowo ważne z podatkowego i formalnego punktu widzenia. W wielu przypadkach jego posiadanie jest obowiązkowe, a warunki korzystania z kas fiskalnych oraz wymogi wobec nich są jasno opisane w obowiązującym prawie. Zgodnie z nim muszą je posiadać przedsiębiorcy, którzy:

prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych,

Ich obroty w poprzednim lub bieżącym roku podatkowym w tym segmencie przekroczyły kwotę 20 000 zł.

Istnieje jednak sporo odstępstw od ww. zasad. Przykładowo: wysokość obrotów nie jest brana pod uwagę w przypadku sprzedaży między innymi gazu ziemnego, części silnikowych, perfum, wyrobów tytoniowych, sprzętu RTV czy alkoholu. 

Jak dobrać odpowiednią kasę fiskalną?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń. Bez problemu uda się znaleźć zarówno duże, jak i małe kasy fiskalne, a także kasy fiskalne online, znacząco usprawniające proces raportowania i obowiązkowe już teraz w przypadku części przedsiębiorców. Sprzęt może różnić się dostępnymi funkcjami, trwałością czy wygodą użytkowania. 

W każdym przypadku musi jednak spełniać obowiązujące normy oraz posiadać homologację. Znalezienie kasy fiskalnej w Łodzi będzie prostsze dzięki ekspertom z firmy Kotrak. Pomogą dobrać urządzenie, które będzie zgodne z obowiązującym prawem, a jednocześnie ułatwi proces sprzedaży i sprawdzi się w dłuższej perspektywie czasowej.

Jaką kasę fiskalną dobrać?

Czym kierować się podczas doboru kasy fiskalnej? Łódź, podobnie do innych miast w kraju, ma pod tym względem sporo do zaoferowania przedsiębiorcom. Nie zawsze usprawiedliwione będzie szukanie oszczędności za wszelką cenę. Tanie kasy fiskalne dopuszczone do obrotu co prawda będą posiadały homologację, jednak mogą utrudniać wykonywanie obowiązków. 

Niemożliwe może okazać się dobranie kasy fiskalnej idealnie dostosowanej do konkretnego biznesu – a więc np. znalezienie lekkiego przenośnego modelu, który sprawdzi się w przypadku mniejszych firm często biorących udział w targach czy małej kasy fiskalnej pozwalającej na bezpośrednie obsługiwanie płatności zbliżeniowych.

Warto podkreślić, że polskie kasy fiskalne bardzo często wyróżniają się znakomitą jakością i możliwościami, a przy tym gwarantują łatwy dostęp do odpowiedniego wsparcia technicznego. Warto więc zweryfikować ofertę rodzimych producentów.

Od kiedy kasy fiskalne online będą konieczne?

Kasy fiskalne online pozwalają na bezpośrednie łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas i przesyłanie do niego kompletu niezbędnych danych, w tym paragonów, raportów dobowych i dokumentów niefiskalnych. Wszystkie podmioty będą zobowiązane do ich posiadania od stycznia 2023 roku. Przedsiębiorcy powinni pamiętać o tym, że obowiązek już teraz dotyczy niektórych branż. 

Przykładowo od 1 stycznia 2020 roku muszą posiadać je firmy świadczące usługi naprawy pojazdów i sprzedające paliwo, a od stycznia 2021 roku podmioty zajmujące się usługami związanymi z wyżywieniem czy zakwaterowaniem. Wybierając kasy fiskalne w Łodzi, warto zapoznać się z terminami i postawić na urządzenie, które sprawdzi się również w przyszłości.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy