Jaka powierzchnia?
Przede wszystkim mieszkańcy dużych aglomeracji dość rzadko decydują się na domy o sporej powierzchni. Z jednej strony warunkują to kwestie ekonomiczne, a z drugiej praktyczne. Odeszły do przeszłości czasy, gdy sporo osób decydowało się na większe budynki, powyżej 150m2, ponieważ ich utrzymanie, czy ogrzewanie znacznie podrożało. Nikt na pewno nie chce, aby przyszłe lokum stało się ogromnym obciążeniem, wszak chodzi o poprawę jakości życia, a nie o pogorszenie. Mniejsze domy są tańsze w eksploatacji, przede wszystkim w sezonie zimowym, na który często narzekają właściciele nieruchomości.
Mówiąc o powierzchni, nie można także nie wspomnieć o tym, że rządowy program „Mieszkanie dla młodych” również ma pewne obostrzenia względem gabarytów przyszłego budynku jednorodzinnego. W przypadku rodziny z dwójką dzieci i mniej jest to 100m2. Natomiast przy co najmniej trójce pociech, to maksymalnie 110m2. Młode osoby, szczególnie w większych aglomeracjach chętnie korzystają z takich możliwości dofinansowania, co nie pozostaje bez wpływu ilość inwestycji o mniejszym metrażu.
Inwestorzy idą z duchem czasu
Wiele osób korzysta z dobrodziejstw dzisiejszej technologii. Dzieje się tak również, jeżeli chodzi o coraz bardziej zaawansowane materiały, które gwarantują lepszą energooszczędność. Dzięki nim możemy obniżyć wydatki związane z ogrzewaniem budynku, czy ogólnie zmniejszyć koszty eksploatacji. Nawet jeśli na początku musimy zainwestować większą sumę pieniędzy, to wizja późniejszych oszczędności jest dla wielu osób bardzo kusząca. Szczególnie jeśli mamy w perspektywie spłatę zaciągniętego kredytu.
Natomiast poza takimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, także sam nowoczesny styl także ma coraz większą rzeszę fanów. Obecnie częściej odchodzi się od tradycyjnych form, bardziej skomplikowanych, na rzecz prostych, zgodnych z aktualnymi trendami. Duża ilość przeszkleń, geometryczna forma, niebanalna elewacja wykorzystująca ciekawe materiały, wszystko to składa się na nowoczesne budownictwo.
Jakie projekty cieszą się popularnością?
Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego projektu jest dla inwestorów dość ciężkim zadaniem. Pomóc w podjęciu decyzji mogą na pewno artykuły, jak: Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu? Przy okazji, warto wiedzieć, że już od dobrych kilku lat dużym zainteresowaniem cieszą się domy z użytkowym poddaszem. Ich zaletą są niewątpliwie niższe koszty budowy, porównując do parterówek, czy budynków piętrowych. Poza tym wiele osób lubi urozmaicony skosami kształt górnej kondygnacji, gdzie można stworzyć całkiem przytulną część nocną. Gdy chodzi z kolei o kwestie ogrzewania, to w tym wypadku również łatwiej jest uzyskać optymalne parametry przy mniejszym zużyciu energii.
Jak widać, spore znaczenie podczas wyboru przyszłego lokum ma bez wątpienia kwestia ekonomiczna. Nie jest to oczywiście dużym zaskoczeniem, natomiast na różnych rzeczach przyszli inwestorzy mają w zwyczaju oszczędzać. Niektórzy starają się zmniejszyć koszty na etapie wybierania projektu, inni już podczas samej budowy, a dla niektórych priorytetem są jak najniższe wydatki związane z przyszłą eksploatacją. Z pewnością większość decyzji powinno zapaść jak najwcześniej, dlatego z dużą uwagą należy podejść do fazy projektowej. Warto skorzystać z dostępnych w internecie inspiracji i gotowych rozwiązań wybierając projekty domów na domoweklimaty.pl, gdzie znaleźć można wiele propozycji zgodnych z obecnymi trendami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.