reklama
reklama

Unikatowy hub rozwoju innowacji i biznesu w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Re_connect to przestrzeń o powierzchni 1666m2, która tworzyć będzie synergię dojrzałego biznesu ze startupami i łączyć innowacyjne usługi oraz networking z infrastrukturą i technologiami.
reklama

Przestrzeń powstanie na Księżym Młynie, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przylegać będzie do obecnej Fabryki Grohmana, w której zespół ŁSSE zapewnia kompleksową opiekę inwestorów. 

„Założeniem inwestycji jest stworzenie nowego wymiaru przestrzeni i usług, które zbudują znaczną przewagę konkurencyjną oferty re_connect na rynku nieruchomości komercyjnych w Łodzi, oraz sprawią, że budynek stanie się lokalnym centrum wdrażania innowacji do przedsiębiorstw” – podkreśla Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A. 

Według raportu Knight Frank dotyczącym rynku nieruchomości komercyjnych, w wyniku zmieniających się oczekiwań i zachodzących zmian, przestrzenie komercyjne przestają być PRODUKTEM, a stają się USŁUGĄ z naciskiem na elastyczność, nowe technologie oraz doświadczenie użytkownika. Dlatego Re_connect stanowić będzie trzyetapową ścieżkę wsparcia dojrzałego, ale i młodego technologicznego biznesu: spotkania -> synergia -> rozwój. Poprzez przenikanie się środowisk, wydarzeń, możliwości nawiązania kontaktów (krok 1: spotkania), tworzą się nowe partnerstwa i wspólne projekty (krok 2: synergia), które prowadzą odbiorcę przestrzeni do budowania przewag konkurencyjnych (krok 3: rozwój). 

„Z uwagi na naszą lokalizację i cele naszego funkcjonowania, sięgamy do tradycji Łodzi przemysłowej, która tworzyła możliwości do spotkań ludzi przedsiębiorczych, kreacji, rozwoju i docelowo sukcesu biznesowego. Wydaje się, że jest to recepta stara jak świat, ale z technologiczną szczyptą doświadczenia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, re_connect stanie się Ziemią Obiecaną 4.0 na 1666 metrach kwadratowych” – dodaje Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Zarządu ŁSSE S.A.

W postpandemicznych warunkach nieruchomości komercyjnych, istotny staje się aspekt społeczny oferowany w przestrzeniach. Wspierają one biznes w nawiązywaniu relacji, przyjmują rolę showroomu danej organizacji, integrują zespoły. 

„W industrialnych przestrzeniach hubu dostępny będzie co-work, centrum otwartych innowacji, biura usług dla MŚP, kawiarnia, biura na wynajem oraz przestrzeń do meet-upówi wydarzeń” – mówi Marek Michalik. „Nazwa Hubu nawiązuje do odnawiania relacji i kontaktów, pracy zespołowej oraz hybrydowej” – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz.  

Budowa na poprzemysłowych terenach dawnego imperium rodziny Grohmanów rozpocznie się jeszcze w marcu 2022 r. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała umowę z Generalnym Wykonawcą, na którego wyłoniono łódzką firmę budowlaną MCKB.  

„To dla nas bardzo ważny projekt, który z pewnością zapisze się na mapie miasta. Nasza poprzednia wspólna realizacja – rewitalizacja Fabryki Grohmana – otrzymała Grand Prix w Monachium na targach nieruchomości komercyjnych Expo Real w kategorii najlepszej oddanej inwestycji w 2013 roku” – powiedział Piotr Grabowicz, Prezes MCKB. – „Tym razem nie będzie inaczej. Jesteśmy przekonani, że projekt zostanie dostrzeżony na arenie międzynarodowej ze względu na swoje innowacyjne przeznaczenie. To nie będzie kolejny biurowiec, tylko najnowocześniejsza przestrzeń łącząca biznes z nowoczesną technologią” – dodaje. 

Inwestor zapowiada, że działanie Re_connect zainaugurowane zostanie w II kwartale 2023 r. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama