Reklama

Reklama

Wypożyczenie samochodu w 3 prostych krokach – poradnik dla początkujących

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wypożyczenie samochodu w 3 prostych krokach – poradnik dla początkujących - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Wypożyczenie samochodu jest dużo prostsze, niż nam się wydaje. Jednak przed przystąpieniem do pierwszej rezerwacji warto zapoznać się z poradami oraz instrukcjami na ten temat. Dlaczego? Dzięki temu uda nam się uniknąć ewentualnych błędów. Pamiętajmy, że wiedzy nigdy za wiele. Jak wypożyczyć samochód w 3 prostych krokach?

Reklama

Porównaj oferty wypożyczalni i wybierz najlepszą ofertę

Zanim przejdziemy do samego procesu wypożyczania samochodu, warto powiedzieć również o tym, co powinniśmy zrobić wcześniej. Na rynku wypożyczalni pojawia się coraz więcej firm, których oferty różnią się od siebie w większym lub mniejszym stopniu. Dlatego przed wyborem wypożyczalni zaleca się porównanie dostępnych ofert. Dla niektórych ważniejsze będą niskie koszty, dla innych bogata baza samochodów. Każdy ma inne potrzeby, preferencje oraz możliwości finansowe. To właśnie nimi powinniśmy się kierować podczas wyboru firmy. Warto również zwrócić uwagę na opinie innych klientów, którzy bardzo często na forach dzielą się swoimi doświadczeniami.

Wskaż termin, miejsce oraz model samochodu do wypożyczenia

Przeglądając oferty wypożyczalni samochodów, można zauważyć, że koszt zależy w dużej mierze od wyboru terminu rezerwacji, miejsca oraz modelu auta. Jeżeli zdecydujemy się wypożyczyć w carfree.pl samochód miejski z segmentu A lub B na 5 dni z odbiorem pod jednym z oddziałów firmy, wówczas zapłacimy mniej niż 100 zł za każdy dzień użytkowania. W takiej sytuacji zostaniemy również zwolnieni z opłaty za podstawienie pojazdu. Dlatego też warto przeanalizować, jakie auto będzie nam potrzebne, jak długo i gdzie będziemy nim jeździć. To właśnie tymi informacjami należy dysponować jeszcze przed przystąpieniem do rezerwacji. Dzięki temu szybciej przejdziemy przez całą procedurę.

Tak więc, pierwszym krokiem będzie przejście na stronę wypożyczalni, wybranie miejsca odbioru i zwrotu auta oraz terminu rezerwacji. Warto zwrócić uwagę na godzinę oddania. Jeśli wybierzemy późniejszą niż tą w dniu odbioru, zostaną nam naliczone koszty za kolejną rozpoczętą dobę. Pamiętajmy także o dostosowaniu modelu samochodu do terenu, po jakim mamy zamiar się poruszać, preferencji dotyczących skrzyni biegów czy też liczby pasażerów. Chcesz wiedzieć więcej na temat wynajmowanych aut? Przeczytaj także "Jakie najczęściej samochody wypożyczają Polacy. Opinie wypożyczalni samochodów Carfree”.

Wypełnij krótki formularz i potwierdź rezerwację

Następnie musimy zapoznać się z kosztami proponowanymi przez daną firmę. W tym miejscu możemy dodatkowo skorzystać z dodatkowo płatnych opcji. Jeżeli wszystko nam odpowiada, przystępujemy do wypełniania formularza. Wypożyczalnie będą od nas wymagać wskazania podstawowych informacji, które pozwolą na zweryfikowanie tożsamości oraz nawiązanie kontaktu. Wśród nich znajdą się między innymi: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, informacje o posiadanym dokumencie prawa jazdy. Warto zaznaczyć, że firma musi zweryfikować, czy spełniamy wymagania dotyczące wieku oraz stażu posiadania uprawnień do kierowania samochodów. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług danej wypożyczalni, po wypełnieniu formularza należy potwierdzić rezerwację. 

Sfinalizuj wypożyczenie samochodu! 

Na koniec zostaje nam jeszcze sfinalizowanie rezerwacji. W tym celu musimy zapłacić potwierdzone wcześniej zamówienie. W zależności od tego, jaką wypożyczalnie wybierzemy, dostępnych jest kilka metod płatności. Wśród nich można wymienić płatność kartą, przelewem przez internet lub gotówką na miejscu. Jeżeli dopełnimy wszystkich formalności, w dniu odbioru samochodu zostaniemy poproszeni przez pracownika wypożyczalni o okazanie dowodu osobistego oraz prawa jazdy. W tym celu zweryfikuje on nie tylko naszą tożsamość, ale również spełnienie wszystkich kryteriów. Po podpisaniu umowy możemy swobodnie korzystać z wybranego samochodu przez czas określony w umowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy