Reklama

Zalane mieszkanie? Osuszanie budynków Łódź

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Zalane mieszkanie? Osuszanie budynków Łódź - Zdjęcie główne

Osuszanie zalanych budynków | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie To może zdarzyć się każdemu! Awaria instalacji hydraulicznej u Ciebie lub u sąsiada z góry, bez szybkiej reakcji, skutkować będzie zalanym mieszkaniem. Ma to niszczący wpływ na konstrukcję budynku i pozostałe instalacje wewnątrz ścian i sufitów, w tym instalację elektryczną, dla której jest to szczególnie niebezpieczne. Pozbądź się zalania, wykonuj osuszanie budynku!

Osuszanie budynków Łódź

Każde zalanie mieszkania trzeba potraktować bardzo poważnie. Nie chodzi tylko o względy estetyczne i konieczność przeprowadzenia remontu. W przypadku zalania zagrożone zostaje także Twoje zdrowie, a już na pewno może ono prowadzić do uszkodzeń w konstrukcji budynku. Woda przeciekająca przez sufit może doprowadzić do rozwarstwienia się części stropu. W konsekwencji może powstać dziura, a gruz zacznie spadać Ci na podłogę, albo co gorsze na Ciebie. Jednak to nie wszystkie zagrożenia, jakie powstają na skutek zalania.

Woda, jaka znajdzie się w suficie czy ścianach może przenikać do instalacji elektrycznych, powodować zwarcie lub – co gorsza – jej zapłon. Ponadto, jeśli nie zostanie osuszona, może prowadzić do powstawania szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Dlatego skutki zalania są bardzo niebezpieczne. Niestety, nawet stosując odpowiednie warstwy izolacji poziomych czy pionowych, nie jesteś w stanie uniknąć tego nieprzewidzianego zdarzenia. Co zatem zrobić, gdy do niego dojdzie?

Osuszanie zalanych mieszkań Łódź

W sytuacji zalania bardzo ważna jest jak najszybsza, odpowiednia reakcja. Nie tylko usunięcie mechaniczne wody z zalanego obszaru, ale także dodatkowe działania jak osuszanie kondensacyjne. Pozwala ono uniknąć kosztownych remontów i skutecznie zwalcza skutki zalania, eliminując wodę ze ścian i sufitów. Na czym polega osuszanie kondensacyjne?

Kondensacyjne osuszanie budynków — Łódzkie

Metoda osuszania kondensacyjnego polega na obniżeniu wilgotności powietrza. Dedykowanego do tego osuszacze kondensacyjne za pomocą wentylatorów wychwytują wodę i wyprowadzają ją poza budynek. Proces osuszania za pomocą tych urządzeń jest bardzo szybki i nie wymaga ingerencji w struktury ścian. Osuszanie mieszkań za ich pomocą pozwala wodzie przenikającej przez konstrukcję budynku odparować i przywrócić wcześniejszy stan techniczny.

Osuszanie ścian można przeprowadzić też poprzez nagrzewanie pomieszczeń do wysokiej temperatury w celu odparowania wody i pozbycie się wilgoci. Możesz w tym celu zdecydować się na wynajem osuszaczy i nagrzewnic lub na zamówienie usługi osuszania przez firmę, która ma wieloletnie doświadczenie i profesjonalny sprzęt.

Proces osuszania — osuszanie budynków po zalaniu mazowieckie

Profesjonalne osuszanie budynków i mieszkań wymaga odpowiedniego podejścia. Kluczowa jest lokalizacja wycieku wody i wielkość obszaru zalania. Specjalizująca się w tego typu usługach firma, wykona także niezbędne pomiary wilgotności i dostosuje osuszacze powietrza, które skutecznie wyeliminują skutki zalania pomieszczenia. Jak znaleźć taką firmę na terenie Łodzi?

Osuszanie mieszkań po zalaniu Łódź

Spotkała Cię ta sytuacja? Twoje mieszkanie zostało zalane? Jesteś z Łodzi? Postaw na osuszanie budynków Łódź. Firma Osuszanie Budynków oferuje wynajem osuszaczy powietrza, jak i profesjonalne usługi osuszania budynków. Dzięki nim łatwo pozbędziesz się skutków zalania i wyeliminujesz wilgoć. Jednak co najważniejsze, unikniesz remontu i przywrócisz konstrukcji odpowiedni stan techniczny. Usuwanie wody ze ścian i sufitów z ich pomocą to skuteczny sposób na bezpieczne użytkowanie pomieszczeń po zalaniu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy