Reklama

Reklama

OFICJALNIE! Łodzianie zapłacą więcej za bilety MPK Łódź

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: TuŁódź

OFICJALNIE! Łodzianie zapłacą więcej za bilety MPK Łódź - Zdjęcie główne

Łodzianie zapłacą więcej za bilety MPK Łódź | foto TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

MPK Łódź Stało się to, o czym mówiło się już od kilku tygodni. Rada Miejska w Łodzi, głównie głosami radnych Koalicji Obywatelskiej, przegłosowała podwyżki cen biletów MPK Łódź. To oznacza, że od 1 marca 2022 roku mieszkańcy Łodzi zapłacą za bilety dużo więcej.

Reklama

Droższe bilety MPK Łódź już od 1 marca

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Łodzi przegłosowano uchwałę podnoszącą ceny biletów MPK Łódź. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to nowy cennik (zdjęcie poniżej) wejdzie w życie 1 marca 2022 roku. 

Warto przypomnieć, że miejscy radni, którzy decydują o cenach biletów MPK, komunikacją miejską jeżdżą... za darmo.

Jednocześnie wydłużony o kolejny rok został czas trwania biletów jednorazowych. Od 1 marca bilety 20-minutowe będą ważne 40 minut, a 40 minutowe będą ważne 60 minut. 

Kto był za, a kto przeciw podwyżce biletów MPK Łódź?

Uchwałę przegłosowano przede wszystkim głosami radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy podczas dyskusji przyznawali, że głosowanie za podniesieniem cen biletów nie sprawia im przyjemności, ale jest to niezbędne do tego, by komunikacja miejska w Łodzi działała na przyzwoitym poziomie i dalej się rozwijała.

- Komunikacja miejska w Łodzi staje się coraz bardziej nowoczesna. Łódzki tabor jest z roku na rok coraz nowszy. Komunikacja się zmienia, ale to kosztuje - mówi Tomasz Kacprzak z klubu KO. - Rosną koszty energii, paliwa oraz koszty pracowników. Wydaje się więc, że tę uchwałę musimy przyjąć. Ona jest konieczna. Niestety podwyżki cen energii i paliwa doprowadziły do tego, że komunikacja zbiorowa jest droższa - dodaje.

Innego zdania był niezrzeszony radny Bartłomiej Dyba-Bojarski, którego zdaniem obecne funkcjonowanie zbiorkomu w Łodzi jest dalekie od ideału.

- Ja nie poprę tej uchwały, ponieważ w mojej ocenie komunikacja w Łodzi działa na tyle źle, że podniesienie cen może spowodować odpływ klientów od przewoźnika zbiorowego - powiedział Bartłomiej Dyba-Bojarski.

Od głosu wstrzymali się także radni z klubu „Łódzka Lewica”.

- Uważamy, że skala podwyżek proponowanych dzisiaj jest za wysoka, jest nie do przyjęcia. Nie negujemy kosztów utrzymania i inflacji, ale sposób rozwiązania tego problemu poprzez przerzucenie tak dużej kwoty na podwyżki cen biletów uznajemy za nie najlepsze rozwiązanie na chwilę obecną - skomentował Sylwester Pawłowski, przewodniczący klubu „Łódzka Lewica” - Musimy pamiętać, że jesteśmy reprezentantami mieszkańców i dobrem mieszkańców powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności. 

Przeciwko byli natomiast radni z klubu „Prawa i Sprawiedliwości”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy