Reklama

Reklama

Podwyżki cen biletów MPK Łódź. Czy pasażerowie powiedzą „DOŚĆ”?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Podwyżki cen biletów MPK Łódź. Czy pasażerowie powiedzą „DOŚĆ”? - Zdjęcie główne

Podwyżki cen biletów MPK Łódź. Czy pasażerowie powiedzą „DOŚĆ”? | foto UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

MPK Łódź Na początku stycznia Rada Miejska w Łodzi uchwaliła nowy cennik biletów MPK Łódź. Pasażerowie muszą liczyć się z podwyżkami rzędu 32% na pojedynczym bilecie. Czy tak drastyczny skok cen nie sprawi, że część mieszkańców zrezygnuje z usług MPK Łódź?

Reklama

Droższe bilety MPK Łódź. Czy pasażerowie zrezygnują z MPK?

Mające wejść w życie podwyżki cen biletów MPK Łódź wywołały wśród mieszkańców Łodzi sporą dyskusję. Jedni twierdzą, że komunikacja miejska w Łodzi musi być droższa ze względu na gigantyczną inflację oraz rosnące koszty wielu aspektów życia.

Tego zdania jest m.in. radny Tomasz Kacprzak, który tak argumentował swoje poparcie dla podwyżki cen biletów MPK.

- Rosną koszty energii, paliwa oraz koszty pracowników. Wydaje się więc, że tę uchwałę musimy przyjąć. Ona jest konieczna. Niestety te podwyżki  doprowadziły do tego, że komunikacja zbiorowa jest droższa.

Podwyżki o przeszło 30% mogą jednak sprawić, że niektórzy pasażerowie zdecydują się zrezygnować z usług komunikacji miejskiej w Łodzi na rzecz innego środka transportu - zimą samochodu, a wiosną i latem na przykład roweru. Tego obawia się m.in. niezrzeszony radny Bartłomiej Dyba-Bojarski.

- W mojej ocenie komunikacja w Łodzi działa na tyle źle, że podnoszenie cen spowodować może odpływ klientów od przewoźnika zbiorowego. I tu nie chodzi o to, co robi sam przewoźnik, ale o wyłączane kolejne odcinki linii tramwajowych, o to, jak wyglądają pewne przystanki w naszym mieście i o to, że zdecydowana większość linii w Łodzi nie jeździ po swoich stałych trasach.

Swoje obawy mieli także przedstawiciele Łódzkiej Lewicy.

- Uważamy, że skala podwyżek proponowanych dzisiaj jest za wysoka i nie do przyjęcia. Nie negujemy faktów inflacji i kosztów utrzymania, ale sposób rozwiązania tych problemów poprzez przerzucenie tak dużej kwoty na podwyżki cen biletów uznajemy za nie najlepsze, a nawet złe rozwiązanie na chwilę obecną - mówi Sylwester Pawłowski z Łódzkiej Lewicy.

Kompletnie innego zdania byli radni KO, a wśród nich Tomasz Kacprzak, który twierdzi, że komunikacja miejska, nawet po podwyżkach cen biletów, to wciąż bardzo atrakcyjna alternatywa dla mieszkańców Łodzi. 

- Jeśli ktoś twierdzi, że przez podwyżkę cen biletów, która jest konieczna, pasażerowie nie wykupią tego biletu za 126 złotych miesięcznie, bo tyle kosztuje migawka dla osoby dorosłej, to ja, jako kierowca, pytam, czy ktoś z państwa kupi 21 litrów paliwa i przejeździ na nim cały miesiąc? Bo nikt nie utrzyma samochodu z ubezpieczeniem OC i niezbędnymi naprawami za 126 złotych. Jazda samochodem po mieście jest wielokrotnie droższa. 

Nowe ceny biletów MPK w Łodzi. Ile zapłacą łodzianie?

Przypomnijmy, że podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Łodzi przegłosowano uchwałę podnoszącą ceny biletów MPK Łódź. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to nowy cennik (zdjęcie poniżej) wejdzie w życie 1 marca 2022 roku. 

Warto przypomnieć, że miejscy radni, którzy decydują o cenach biletów MPK, komunikacją miejską jeżdżą... za darmo.

Jednocześnie wydłużony o kolejny rok został czas trwania biletów jednorazowych. Od 1 marca bilety 20-minutowe będą ważne 40 minut, a 40 minutowe będą ważne 60 minut. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy