Reklama

Reklama

Strajk pracowników MOPS-u. Planowany paraliż Łodzi i duże zmiany w MPK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Strajk pracowników MOPS-u. Planowany paraliż Łodzi i duże zmiany w MPK - Zdjęcie główne

Demonstrancja pracowników łódzkiego MOPS-u | foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź 8 czerwca pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej po raz kolejny wyjdą na ulice Łodzi. Demonstrujący zapowiadają utrudnienia, a miasto informuje o dużych zmianach w trasach autobusów oraz tramwajów. Szczegóły poniżej.

Reklama

Demonstrancja pracowników łódzkiego MOPS-u

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ponownie wychodzą na ulicę.

- Jutro idziemy w miasto, o 14.30 wychodzimy z MOPS i idziemy Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zamenhofa, Nawrot. Planujemy parę okrążeń na odcinku Mickiewicza pomiędzy Kościuszki a Wólczańską. Utrudnienia w ruchu potrwają do 16.30. Mieszkańców przepraszamy! - czytamy w poście zamieszczonym 7 czerwca na facebookowym profilu "Pracownicy Socjalni".

Urząd Miasta Łodzi informuje o zmianach w MPK

W związku z planowanym protestem będą zmiany w trasach MPK. Oto one:

a) W godz. ok. 14:15-15:00:

 • Linie 12 i 18 z pętli Stoki i Telefoniczna Zajezdnia do skrzyżowania Narutowicza - Kopcińskiego bez zmian, a następnie Kopcińskiego, Piłsudskiego i dalej obecnymi trasami. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.
 • Linia Z1 z pętli Dw. Łódź Fabryczna pojedzie Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Traugutta, Sienkiewicza, Wigury, Kilińskiego i dalej po swojej trasie. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach. 
b) W godz. ok. 15:10-16:00:

 • Linie 2AB, 3AB i 11 z Teofilowa, Kochanówki, Ronda Powstańców 1863 r. i Helenówka do skrzyżowania Kościuszki - Mickiewicza dojedzie bez zmian, a następnie Kościuszki, Żwirki, Piotrkowską i dalej obecnymi trasami. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.
 • Linia 6 ze Zgierza do skrzyżowania Kościuszki-Mickiewicza dojedzie bez zmian, a następnie Kościuszki, Żwirki, Piotrkowską, Piłsudskiego i dalej obecną trasą. Zmiana obowiązuje wyłącznie w podanym kierunku.
 • Linie 8AB, 10AB, 12, 18 oczekiwać będą na przejazd wzdłuż Trasy W-Z.
 • Linia 7 z pętli Chojny Kurczaki do ronda Lotników Lwowskich dojedzie bez zmian, a następnie Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Włókniarzy, Bandurskiego i dalej obecną trasą. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.
 • Linia 14 z pętli Dw. Łódź Dąbrowa do skrzyżowania Dąbrowskiego-Śmigłego-Rydza dojedzie bez zmian, a następnie Dąbrowskiego, Rzgowską, pl. Niepodległości, Pabianicką, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Włókniarzy, Bandurskiego i dalej właściwą trasą. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.
 • Linia 57 z pętli Piastów Kurak do skrzyżowania Radwańska-Kościuszki dojedzie bez zmian, a następnie Radwańską, Piotrkowską, Tymienieckiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich i dalej po swojej trasie (objazd utrzymany do godz. 16:30).
c) W godz. ok. 15:50-16:30:

 • Linie 80AC z pętli Retkinia do skrzyżowania Struga-Wólczańska dojadą bez zmian, a następnie Wólczańską, Mickiewicza, Piłsudskiego i dalej obecnymi trasami. Zmiana obowiązuje wyłącznie w podanym kierunku.
 • Linia 83 z pętli cm. Szczecińska do skrzyżowania Struga-Wólczańska dojedzie bez zmian, a następnie Wólczańską, Mickiewicza, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Wydawniczą na pętlę pl. Mikulskiego. Zmiana obowiązuje wyłącznie w podanym kierunku.
W przypadku całkowitego zablokowania przez demonstrujących przejazdu przez skrzyżowanie Kościuszki-Mickiewicza, w godz. ok. 15:10-16:00 wprowadzone zostaną następujące zmiany:

 • Linie 2AB, 3AB i 11 z Teofilowa, Kochanówki, Ronda Powstańców 1863 r. i Helenówka do skrzyżowania Zachodnia-Legionów dojadą bez zmian, a następnie Legionów, Gdańską, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicką i dalej obecnymi trasami. Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.
 • Linia 6 ze Zgierza do skrzyżowania Zachodnia - Legionów dojedzie bez zmian, a następnie Legionów, Gdańską, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicką do pl. Niepodległości.
 • Linie 8AB i 10AB z pętli cm. Zarzew, Widzew Augustów i Olechów do skrzyżowania Piłsudskiego-Kilińskiego dojadą bez zmian, a następnie Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglową, Tramwajową, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego i dalej obecnymi trasami w kierunku wschodnim.
 • Linie 12 i 18 z pętli Stoki i Telefoniczna Zajezdnia do skrzyżowania Kilińskiego-Piłsudskiego dojadą bez zmian, a następnie Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza i dalej obecnymi trasami w kierunku wschodnim.
 • Linia 18 z Retkini do skrzyżowania Bandurskiego-Włókniarzy dojedzie bez zmian, a następnie Włókniarzy, Limanowskiego do pętli Dw. Łódź Żabieniec;
 • Linie 8AB, 10AB i 12 z Teofilowa, Kochanówki i Retkini dojadą do przystanku Mickiewicza-Żeromskiego, gdzie po wysadzeniu pasażerów i odjechaniu od peronu oczekiwać będą na udrożnienie ruchu przy al. Kościuszki.
 • Linie 7, 14 i 57 pozostają na objeździe  przez Politechniki opisanym wcześniej dla godz. ok. 15:10 - 16:00;
 • Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza na trasach:
PL. NIEPODLEGŁOŚCI - Piotrkowska, al. Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Piotrkowska, Rzgowska - PL NIEPODLEGŁOŚCI

LEGIONÓW ZACHODNIA - Zachodnia, al. Kościuszki, Struga, Gdańska, Struga, al. Kościuszki, Zachodnia, Więckowskiego, Gdańska, Legionów - LEGIONÓW ZACHODNIA

Warto też dodać, że skierowano prośbę do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji o w miarę możliwości, systematyczne przepuszczanie tramwajów przejeżdżających w obu kierunkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy