Reklama

Reklama

Za bilety MPK Łódź pasażerowie zapłacą więcej. Podano nowe stawki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Szynk

Za bilety MPK Łódź pasażerowie zapłacą więcej. Podano nowe stawki - Zdjęcie główne

Radni zdecydowali o podniesieniu cen biletów MPK Łódź | foto Agnieszka Szynk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Widmo kolejnych podwyżek cen biletów MPK Łódź wisiało nad pasażerami od chwili podpisania porozumienia między związkowcami a spółką. W środę radni przegłosowali nową, droższą taryfę w łódzkiej komunikacji miejskiej.

Reklama

Strajku nie było, ale jest podwyżka cen biletów MPK Łódź 

W piątek 2 września prezes MPK Łódź poinformował, że nie dojdzie do zapowiadanego strajku pracowników komunikacji miejskiej. Podczas zwołanego spotkania stronom udało się osiągnąć kompromisowe rozwiązanie. Związkowcy i pracodawca osiągnęli porozumienie zakładające spełnienie oczekiwań protestujących z uwzględnieniem ustępstwa. Wyrównanie nastąpi od września, a nie od czerwca br., o co postulowano na początku rozmów. Podczas spotkania związkowcy obiecali, że nie sprzeciwią się planowanej podwyżce cen biletów. 

– Many obietnicę związków zawodowych, że nie ustosunkują się negatywnie do opinii o podwyżce cen biletów. Pozostały dwa wyjścia – ograniczenie liczby kursów i wzrost cen biletów. Jedno albo drugie lub dwie możliwości razem –  mówił podczas piątkowej konferencji prasowej prezes MPK Łódź Zbigniew Papierski. 

Konieczność wprowadzenia podwyżek sygnalizował również zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu ds. Transportu, Maciej Sobieraj. 

– Na ostatniej sesji rady miejskiej tłumaczyliśmy powody wzrostu kosztów, na które ma wpływ inflacja – ceny prądu i paliw. Wtedy jasno przedstawiliśmy, że są dwie drogi, czyli ograniczenie pracy przewozowej albo podwyżki cen biletów. Na ręce rady miejskiej zostanie złożony projekt i będziemy oczekiwać na zwołanie sesji – tłumaczył przedstawiciel ZDiT. 

W środę 7 września Rada Miejska zdecydowała o wprowadzeniu nowej taryfy MPK Łódź. Za podwyżką cen biletów było 22 radnych, 6 zagłosowało przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Nowe ceny biletów zaczną obowiązywać od października. 

Nowa taryfa MPK Łódź

Bilet 20-minutowy (ważny 40 minut) – 4,40 zł normalny, 2,20 zł ulgowy

Bilet 40-minutowy (ważny 60 minut) – 5,60 zł normalny, 2,80 zł ulgowy

Bilet jednodniowy – 18 zł normalny, 9 zł ulgowy

Bilet miesięczny imienny na wszystkie linie – 168 zł normalny, 84 zł ulgowy

Bilet 90-dniowy imienny na wszystkie linie – 414 zł normalny, 207 zł ulgowy

Bilet miesięczny na okaziciela na wszystkie linie – 252 zł normalny, 126 zł ulgowy

Bilet 90-dniowy na okaziciela na wszystkie linie – 620 zł normalny, 310 zł ulgowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy