reklama
reklama

Jechał wężykiem po S8. Był kompletnie pijany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Wieruszów

Jechał wężykiem po S8. Był kompletnie pijany - Zdjęcie główne

Kierowca ciężarówki miał 3,5 promila w organizmie. Zatrzymano go na S8 w Łódzkiem | foto KPP Wieruszów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Na drodze ekspresowej S8 policjanci z Wieruszowa w Łódzkiem zatrzymali kierowcę, który był pijany, a mimo to prowadził ciężarówkę. Teraz grozi mu do 2 lat za kratkami. Niestety pijani kierowcy to prawdziwa plaga na drogach w województwie.
reklama

Policja z Wieruszowa dostała informację, że trasą S8 w kierunku Warszawy jedzie samochód ciężarowy, którego kierowca może być pijany.

Jechał wężykiem po drodze ekspresowej w Łódzkiem

- Z informacji przekazanych przez świadka wynikało, że kierowca jedzie od lewej do prawej krawędzi jezdni - informuje rzecznik wieruszowskiej policji asp. Piotr Siemicki. "Kierującym ciężarówką okazał się być 53-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami, a ciężarówka została przekazana osobom upoważnionym do odbioru.

Okazało się, że kierowca ciężarówki miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. 53-latkowi grozi do 2 lat za kratami.

Łódzkie: Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie posesji

Niestety pijanych na drogach w Łódzkiem nie brakuje. Również 3,5 promila  miał 25-latek, który zdecydował się wsiąść za kółko seata. Mężczyzna wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Stracił prawo jazdy, teraz grozi mu do 2 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło w czwartek 2 lutego. Dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rychłocice. Jak relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowy KPP w Wieluniu, na miejsce udali się policjanci z komisariatu w Osjakowie. 

- Z relacji świadka wynikało, że przejeżdżając przez miejscowość Rychłocice zauważył uszkodzonego seata, który wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Zatrzymał się, aby udzielić kierowcy pomocy, jak się okazało od siedzącego za kierownicą 25-latka wyczuwalna była wyraźnie woń alkoholu - tłumaczy Katarzyna Grela. 

25-latek nie doznał żadnych obrażeń. Okazało się, że miał 3,5 promila  alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja podkreśla, że pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje senność.

Pijani kierowcy to plaga na drogach województwie łódzkim

Niestety mimo apeli pijanych za kółkiem nie brakuje. W 2022 roku w województwie łódzkim zatrzymano 5777 nietrzeźwych kierowców. To co prawda mniej niż rok wcześniej, kiedy było ich 6100. Jednak to wciąż za dużo. W czasie ferii zimowych drogówka złapała 170 pijanych za kierownicą, jeden z nich prowadził autobus. W zasadzie nie ma dnia, by ktoś nie zdecydował się prowadzić auta po kilku głębszych. 

Nie tak dawno policja informowała na przykład o pijanym 50-latku, który przewoził dwoje dzieci. Mężczyzna - jak się okazało - nigdy nie miał prawa jazdy. Podróżowała z nim pijana partnerka. O zachowaniu rodziców poinformowano też sąd rodzinny w Opocznie.

Para podróżowała z dziećmi drogą numer 713 w kierunku Opoczna. Policjanci zatrzymali ich przed domem, gdy dotarli na miejsce.

- Na miejscu zobaczyli wysiadającego z samochodu kierowcę oraz pasażerów - dwoje dzieci w wieku 9 i 10 lat oraz kobietę w wieku 50 lat. Od kierowcy policjanci wyczuli woń alkoholu. Mężczyzna przyznał, że kierował audi. Wyjaśnił, że wracał z Tomaszowa Mazowieckiego od rodziny. Mężczyzna nie zaprzeczał też, że tego dnia pił alkohol, co potwierdziło badanie trzeźwości - zrelacjonowała asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy.

Alkohol i prowadzenie pojazdu to najgorsze z możliwych połączeń.

Jazda pod wpływem alkoholu - konsekwencje

Za jazdę po spożyciu alkoholu grozi grzywna lub areszt. O stanie po spożyciu mówimy wówczas, gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Jeśli okaże się, że stężenie wynosi więcej niż pół promila, wtedy mowa jest o przestępstwie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości przewidziane są następujące konsekwencje:

  • grzywna,
  • zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Gdy kierowca zostanie zatrzymany w stanie nietrzeźwości po raz drugi, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio,
  • niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości,
  • kara finansowa za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości to minimum 10 tys. zł,
  • za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości sąd może ukarać kierowcę zakazem prowadzenia pojazdów na 15 lat, a minimum na 3 lata.
PRZECZYTAJ: Małżonkowie razem kradli i zrobili rozróbę w hotelu, a rodzeństwo kradło drony

 

reklama
Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama