Reklama

Reklama

Ludzie na żurawiu przy ul. Sienkiewicza. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Pod stojącym na placu budowy przy ul. Sienkiewicza żurawiu pojawiło się wiele zastępów straży pożarnej. Na ramię maszyny przedostało się kilku pracowników tutejszej budowy.

Reklama

Pracownicy budowy na ramieniu żurawia przy ul. Sienkiewicza 

O zdarzeniu poinformowała nasz Czytelniczka, zaniepokojona dużą liczbą zastępów straży pożarnej na placu budowy przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. 

Jak przekazał dyżurny Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Łodzi na żurawiu budowy apartamentowca pomiędzy Piotrkowską a Sienkiewicza znalazło się siedem osób. Niecodzienny protest jest spowodowany konfliktem z pracodawcą. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów straży  pożarnej.

Protest pracowników na budowie tunelu średnicowego w Łodzi

Jak podawaliśmy w czerwcu, na budowie tunelu średnicowego mającego połączyć stacje Fabryczną, Kaliską i Żabieniec pojawiły się trudności. W związku z zaległościami płatniczymi podwykonawcy zablokowali wjazd na teren budowy. 

Zachowanie pracowników było konsekwencją wielomiesięcznych zaległości wykonawcy w wypłacaniu pensji. W związku z tym, 10 czerwca doszło do blokady wjazdu na teren budowy. Według protestujących, główny wykonawca inwestycji spółki PKP PLK, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Mińsku Mazowieckim, zalega z płatnościami na kwotę około 35 milionów złotych. 

W dniu protestu na budowie tunelu dokonano pierwszych zaległych przelewów. Sprawę skomentował wówczas Piotr Gliński. Wicepremier zaznaczył, że problemy na łódzkiej budowie wynikają ze zobowiązań wykonawcy związanych z innym kontaktem. Jak podkreślał, prowadzone są działania mające na celu rozwiązanie tej kwestii i podpisanie porozumienia między inwestorem a głównym wykonawcą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy