Reklama

Reklama

Nocne wichury w Łódzkiem. Pierwsze informacje o szkodach. Duże utrudnienia w MPK Łódź

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Prognozowane wichury o dużej silne przetoczyły się w nocy (16-17.02) przez województwo łódzkie. W niektórych rejonach podmuchy wiatru przekraczały nawet 120 km/h. Trwa szacowanie strat. Ze względu na powalone drzewa, mieszkańcy Łodzi muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami na drogach i w MPK Łódź.

Reklama

Burze i wichury w Łódzkiem. Trwa szacowanie strat 

Z pierwszych informacji, jakie napływają od mieszkańców województwa łódzkiego wynika, że niestety prognozy nocnych wichur sprawdziły się niemal w stu procentach. Łowcy burz z Łódzkiego informują, że lokalnie prędkość wiatru mogła przekraczać nawet 100-120 km/h. 

W regionie wiele informacji o szkodach związanych z powalonymi drzewami i zerwanymi dachami. Bardzo wiele doniesień o skutkach wichury przesyłają mieszkańcy miejscowości Błaszki w powiecie sieradzkim, którzy mówią o zerwanych dachach i zniszczonych budynkach. 

Na godzinę 08:16 PSP Zgierz zanotował 124 zgłoszenia na terenie powiatu zgierskiego. W tym:

uszkodzone budynki gospodarcze
- Małachowice
- Osse
- Pełczyska

uszkodzone budynki.mieszkalne
- Cedrowice Parcela
- Małachowice
- Ozorków
- Zgierz

zerwane dachy na budynkach gospodarczych
- Bratoszewice
- Cedrowice Parcela
- Emilia
- Koźle
- Małachowice
- Małachowice Kolonia
- Różyce
- Solca
- Sulimy

zerwane dachy na budynkach mieszkalnych
- Cedrowice Parcela
- Chociszew -szkoła
- Chrząstów Wielki
- Małachowice 
- Pełczyska
- 2x Wróblew.

Również w Łodzi mieszkańcy zgłaszają szkody związane z nocnymi wichurami. Udostępnione przez nas w galerii zdjęcie zrobiono dziś rano na ul. Spornej na wysokości cmentarza w kierunku centrum. Drzewo zatarasowało jezdnię, całkowicie uszkodziło dwa samochody. 

Utrudnienia w ruchu MPK Łódź 

Ze względu na panujące w nocy warunki atmosferyczne wiele linii tramwajowych jest nieprzejezdnych lub jedzie z opóźnieniem. MPK Łódź informuje o utrudnieniach na poniższych liniach. 

Linia nr 85 

Zatrzymanie ruchu autobusów na pętli Arturówek w dwóch kierunkach jazdy. Przewrócone drzewo.

Autobusy kierowane objazdem.Trasa linii skrócona do skrzyżowania Skrzydlata/Żucza. Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich. Autobusy jadą opóźnione.

Linia nr 57, 70, 81

Zatrzymanie ruchu autobusów na ul. Spornej przy ul. Brackiej w kierunku do ul. Wojska Polskiego. Drzewo tarasujące przejazd.

Autobusy kierowane objazdem.Od skrzyżowania Inflancka/Zagajnikowa ulicą Inflancką, Strykowską, Palki. Zmiana trasy tylko w podanym kierunku. Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.

Linia nr 2, 8 

Zatrzymanie ruchu tramwajów na ul. Aleksandrowskiej przy ul. Lechickiej w dwóch kierunkach jazdy. Sieć trakcyjna uszkodzona przez porywy wiatru.

Tramwaje kierowane objazdem. Linia 2, 8 trasa skrócona do pętli  Teofilów. Ruch zostanie wznowiony po interwencji służb miejskich.

Linia nr 6 

Zatrzymanie ruchu tramwajów na ul. Zgierskiej przy ul. Stara Baśń w dwóch kierunkach jazdy. Drzewo przewrócone na sieć trakcyjną.

Tramwaje kierowane objazdem.Trasa skrócona do pętli Helenówek. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.

Wichury w Łódzkiem - aktualizacja

Do godz. 8 rano 18 lutego straż pożarna otrzymała 2110 zgłoszeń, w tym 50 niezakończonych interwencji. Dane o uszkodzeniach z północy: 762 uszkodzonych budynków, w tym 168 zerwanych dachów (61 mieszkalnych, 107 gospodarczych), 605 uszkodzonych dachów (265 mieszkalnych 340 gospodarczych) 24 inne uszkodzeniach (po 12). 984 wiatrołomy, 10 osób rannych w tym, jeden ratownik OSP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy