Reklama

Reklama

Policja ściga alimenciarzy. Wśród nich są też mieszkańcy Łodzi i okolic [zdjęcia]

Opublikowano: czw, 19 maj 2022 10:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Z policyjnych statystyk wynika, że wciąż nie brakuje rodziców, którzy uchylają się od obowiązku i nie łożą na swoje dzieci. Są wśród nich zarówno mężczyźni jak i kobiety. Sprawdź, kto z Łodzi i okolic znajduje się na liście poszukiwanych.

Te osoby nie płacą alimentów

Niektórzy zalegają z alimentami kilka miesięcy, inni kilka lat. Dodatkowo, wielu z nich na koncie mają również inne przewinienia, za które również ściga ich policja.

Według przepisów prawa, kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu pomocy społecznej lub organu podejmującego działania wobec dłużnika alimentacyjnego. Jeżeli pokrzywdzonemu przyznano odpowiednie świadczenia rodzinne albo świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, ściganie odbywa się z urzędu.

W naszej galerii przedstawiamy zdjęcia tych, którzy zapomnieli o swoim obowiązku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy