Reklama

Reklama

To prawdziwe zwyrodnialstwo! Policja zatrzymała mężczyznę, który zadał ogrom bólu...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

To prawdziwe zwyrodnialstwo! Policja zatrzymała mężczyznę, który zadał ogrom bólu... - Zdjęcie główne

foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale To się nie mieści w głowie! 23-latek ze szczególnym okrucieństwem miał znęcać się nad kotami. Zatrzymali go już policjanci z Opoczna. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Łódzkie: Pijany znęcał się nad kotami

26 września 2022 roku policjanci otrzymali informację od zaniepokojonych osób o 23-letnim mieszkańcu gminy Mniszków, który pod wpływem alkoholu miał znęcać się nad dwoma kotami. Z relacji świadka wynikało, że uderzał młodymi zwierzętami o budynek gospodarczy, a następnie wyrzucił je w pobliskie zarośla, co widział przechodzień.  Funkcjonariusze policji niezwłocznie pojechali na miejsce. Sprawdzili pobliski teren i odnaleźli truchło jednego z kociąt. Kolejnego kota, pomimo dokładnego sprawdzenia pobliskiego terenu nie odnaleziono.

Z ustaleń policji wynika, że nad zwierzętami znęcał się obecny na miejscu 23-letni nietrzeźwy mężczyzna. Badanie wykazało, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 23-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Na miejsce wezwano pracownika gminy Mniszków, który zabezpieczył truchło zwierzęcia do badań sekcyjnych.

23-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobny przypadek w Łodzi

Przypominamy, że rok temu inny młody mężczyzna próbował podpalić zwłoki kota na środku skrzyżowania w Łodzi.

12 września 2021 na skrzyżowaniu ul. Zakładowej i Bolka Świdnickiego mężczyzna próbował podpalić znajdującego się na drodze kota, którego wcześniej najprawdopodobniej potrącił samochód. Mężczyzna miał obłożyć kota drewnianymi listewkami, a następnie je podpalić. Kiedy zaniepokojeni tym widokiem mieszkańcy zaczęli interweniować, sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Znęcanie się za zwierzętami - konsekwencje

Podejrzenie znęcania się nad zwierzętami, można zgłosić policji, straży miejskiej czy lokalnym towarzystwom, stowarzyszeniom działającym na rzecz ochrony zwierząt.

Znęcanie się nad zwierzętami polega na zadawaniu im bólu lub cierpienia albo dopuszczaniu do tego w sposób świadomy. Zachowania, które można określić jako znęcanie nad zwierzętami to:

 • umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia,
 • znakowanie zwierząt stałocieplnych przez wypalanie lub wymrażanie,
 • używanie do pracy zwierząt chorych lub zbyt młodych/starych, a także zmuszanie do czynności, które może sprawić im ból,
 • bicie zwierzęcia twardymi i ostrymi przedmiotami,
 • przeciążanie zwierząt pociągowych,
 • transport zwierząt w sposób powodujący ich zbędne cierpienie lub stres,
 • używanie uprzęży, pęt, więzów, zmuszających zwierzę do przebywania w nienaturalnej pozycji, powodujący zbędny ból lub stres,
 • dokonywanie na zwierzętach zabiegów przez osoby bez odpowiednich kompetencji, w sposób powodujących ból, któremu można było zapobiec,
 • złośliwe straszenie lub drażnienie,
 • obcowanie płciowe ze zwierzęciem (zoofilia),
 • utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa,
 • porzucenie zwierzęcia (w szczególności psa lub kota),
 • stosowanie okrutnych metod w chowie lub hodowli,
 • organizowanie walk zwierząt,
 • utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku,
 • transport żywych ryb lub ich przetrzymywanie w celu sprzedaży bez dostatecznej ilości wody umożliwiającej oddychanie,
 • wystawienie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego życiu lub zdrowiu.
CZYTAJ TAKŻE: Egzotyczne zwierzęta Łódź. Jakie nietypowe okazy znajdziemy w Łodzi i okolicach? [galeria]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy