Samochody parkujący w nieprzepisowy sposób to zmora mieszkańców miasta. Parkowanie na trawnikach, pasach dla pieszych, w innych niedozwolonych miejscach, na miejscach dla inwalidów to codzienność. Ostatnim czasem problem związany z nieprzepisowym parkowaniem pojazdów wzmógł się na ul. Kolejowej.
- Dużym problemem są pojazdy zaparkowane w okolicach tamtejszego urzędu pocztowego w okolicy dworca – mówi Dariusz Bereżewski, komendant straży miejskiej w Zgierzu. – Mieszkańcy wręcz zażądali od nas byśmy przeprowadzili interwencję.
Zdaniem niektórych rozwiązaniem problemu może być montowanie blokad na koła, tak jak ma to miejsce na przykład w Łodzi.
- Gdyby jeden z drugim mieli zablokowany pojazd przez parę godzin i w dodatku musieli zapłacić za zdjęcie blokady, to pewnie by to ich nieco otrzeźwiło – uważa jeden z lokatorów osiedla.
Czytaj też: Łódzkie. Uwaga, jest praca, możesz zarobić do 24 tys. zł. Zobacz oferty z Łodzi i okolic
Komendant straży miejskiej uważa, że wcale nie jest to dobry pomysł.
- Ostatnią blokadę założyliśmy na koła samochodu 20 lat temu - mówi Dariusz Bereżewski i na razie, choć blokady mamy, nie planujemy ich ponownego użycia.
Jak wskazuje komendant blokady, sprawdzają się świetnie w miastach, w których straż miejska pracuje przez całą dobę. W Zgierzu jednak strażnicy pracują tylko w ciągu dnia.
- Proszę sobie wyobrazić, że ktoś do nas dzwoni o godz. 23 z prośbą o zdjęcie blokady – mówi Bereżewski. – Nikt od niego nawet nie odbierze telefonu. Poza tym montaż i demontaż blokad to czas i środki. Naszym zdaniem efektywniejsze jest robienie zdjęć, wezwania do wyjaśnienia i wystawianie mandatów.
W ciągu ubiegłego roku strażnicy miejscy interweniowali ponad 1500 razy w związku ze źle zaparkowanymi pojazdami.
- Mamy miesięcznie około 170 takich interwencji – mówi Dariusz Bereżewski. – Moglibyśmy pewnie interweniować częściej, ale stan osobowy straży jest niestety coraz mniejszy i ciężko nam czasem nadążyć ze wszystkimi wezwaniami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.