reklama
reklama

Kiedyś tu była wielka fabryka. Teraz na plac wkroczyły dźwigi. Co tam budują? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Kiedyś tu była wielka fabryka. Teraz na plac wkroczyły dźwigi. Co tam budują? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

Przy Wólczańskiej powstaje osiedle. | foto Joanna Chrzanowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Nowe w ŁodziBudowlańcy przy ul. Wólczańskiej w Łodzi. Budynki pną się do góry. Co tam powstanie?
reklama

To inwestycja firmy Ezbud. Jak czytamy na stronie internetowej, będą tu w sumie cztery budynki, cztero-, pięcio- i sześciokondygnacyjne. Ich budowa jest na różnym stopniu zaawansowania.

Nowe osiedle na Górnej

W budynkach przewidziano mieszkania dwu- i trzypokojowe z aneksami kuchennymi o pow. 49 do 73 m kw. Całość prac ma zakończyć się w 2025  roku.

Osiedle zlokalizowane jest na tyłach Ogrodów Geyera. Kiedyś znajdowało się tutaj imperium Ludwika Geyera. Przedsiębiorca i wizjoner tworzył historię Łodzi. Uznaje się go za pioniera rozwoju łódzkiego przemysłu włókienniczego. 

Imprerium Geyera podzielono. W Białej Fabryce znajduje się Centralne Muzeum Włókiennictwa, dawny ogród to park Reymonta. Pozostałe obiekty znajdują się w rękach prywatnych.

reklama

Dodajmy, że inwestycja przy Wólczańskiej jest kolejną w tej części miasta. W niedalekiej okolicy przy Bednarskiej wyrasta obiekt mieszkalno-usługowy. Prace ruszyły latem zeszłego roku. Mają zakończyć się do końca 2024 r. 

Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Łodzi? Cena za metr kwadratowy wynosi około 11 tys. zł. Dla porównania w Warszawie to ponad 17 tys. zł. Zdaniem ekspertów ceny łódzkie są relatywnie niższe od tych w innych większych miastach. 

- Co ważne, w ubiegłym roku Łódź była jedyną metropolią, w której deweloperzy wprowadzili na rynek więcej mieszkań, niż sprzedali – komentuje Marek Wielgo, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

reklama

Ceny za mieszkania pod Łodzią są niższe. Na rynku pierwotnym metr kosztuje 7 334 zł/m kw. Skąd taka różnica w cenie?

- Kluczowe znaczenie ma podaż i cena gruntów. W miejscowościach okalających największe miasta są one po prostu dużo tańsze. Ponadto w podmiejskich lokalizacjach dominuje popularny segment rynku mieszkań. W metropoliach średnią cenę metra kwadratowego windują zaś bardzo drogie mieszkania w segmencie premium, wprowadzane przez deweloperów na rynek z myślą o zamożnych nabywcach - dodaje Marek Wielgo.

W Łodzi najszybciej sprzedają się mieszkania dwupokojowe. To wydatek rzędu blisko pół miliona złotych na rynku pierwotnym.

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama