Reklama

Reklama

GIS ostrzega: Bezalkoholowe piwo Carlsberg Pilsner Premium jednak z procentami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

GIS ostrzega: Bezalkoholowe piwo Carlsberg Pilsner Premium jednak z procentami - Zdjęcie główne

Carsberg wycofał ze sprzedaży półlitrowe piwo, które miało być bezalkoholowe - tak przynajmniej wynikało z etykiety głównej | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Piwo Carlsberg Pilsner Premium zostało wycofane ze sprzedaży. Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, na etykiecie głównej znajdowała się informacja, że produkt jest bezalkoholowy, Tymczasem zawierał 5% obj. alkoholu. Piwo można było kupić w sklepach sieci Biedronka. Więcej informacji w artykule.

Reklama

Piwo bezalkoholowe tylko na etykiecie

Carsberg wycofał ze sprzedaży półlitrowe piwo, które miało być bezalkoholowe - tak przynajmniej wynikało z etykiety głównej. Zawierało jednak 5% obj. alkoholu. Etykieta tylna była prawidłowa. Zawarte na niej informacje wskazywały, że jest to produkt z zawartością alkoholu.

Szczegóły dotyczące produktu:

Carlsberg Pilsner Premium w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: LPL03L/215, 30.04.22 wskazane godziny na butelce od 10:05 do 10:27.

"Producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pomyłce powstałej podczas etykietowania poinformował odbiorcę, który otrzymał błędnie oznakowany produkt tj. Jeronimo Martins Polska S.A. o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru" - czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Carlsberg Polska zwrócił się do właściciela sieci Biedronka - Jeronimo Martins Polska S.A. - o umieszczenie w punktach sprzedaży komunikatów dla konsumentów informujących o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu.

Zgodnie z informacją na stronie internetowej producenta, w przypadku dokonania zakupu produktu z wadliwej partii trzeba kontaktować się z infolinią pod numerem telefonu 801 888 333. Można zwrócić towar lub go wymienić. Konsumenci mogą także zwrócić piwo w sklepie, w którym dokonali zakupu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy