Historyczny moment dla FC10 Ladies Zgierz. Drużyna stanęła na podium Ligi Mistrzów! - Zdjęcie główne
Zobacz
14
zdjęć

Polska i świat Zawodniczki z drużyny beach soccera FC10 Ladies Zgierz grały na najbardziej prestiżowym konkursie, czyli Euro Winners Cup. Przez eliminacje przeszły jak burza i 18 czerwca walczyły o zwycięstwo.

Zgierska drużyna po raz drugi startowała w Lidze Mistrzów w portugalskim Nazare. W 2022 roku FC10 Ladies Zgierz zajęło 5 miejsce. Tym razem bez ani jednej przegranej doszły do finału, gdzie zmierzyły się z hiszpańską drużyną CD Higicontrol Melilla.

Wielki sukces FC10 Ladies Zgierz

Mistrzynie Polski w beach soccera wywalczyły srebrny medal na jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w piłce nożnej plażowej. W ten sposób osiągnęły największy sukces w polskim beach soccerze, jako pierwsze zdobywając medal na Euro Winners Cup dla drużyny z naszego kraju.

FC10 Ladies Zgierz wygrały wszystkie mecze poza ostatnim, gdzie uległy mistrzyniom Hiszpanii 3 do 1. Bramkę dla zgierskiej reprezentacji strzeliła Wiktoria Kaczmarek z rzutu karnego.

Emocje były niesamowite do samego końca. Zawsze jest niedosyt, jednak to jest historyczny moment. Największy sukces dla polskiej drużyny. Jesteśmy zmęczeni, ale przeszczęśliwi. Nie osiadamy na laurach, bo już za dwa dni Igrzyska Europejskie w Krakowie, gdzie wystąpi nasza reprezentacja.

- mówi Mateusz Zatorski, prezes klubu FC10 Zgierz.

Poza zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi, zarówno na damską jak i męską drużynę FC10 Zgierz czeka obrona tytułu Mistrzyń Polski w beach soccera. W ubiegłym roku zawładnęli polskimi boiskami. W tym udało im się podbić Ligę Mistrzów. Czekamy, czym jeszcze mogą nas zaskoczyć.

Euro Winners Cup w Nazare

Turniej piłki nożnej plażowej organizowany jest od 2013 roku, a od 2017 odbywa się w portugalskim Nazare. Jest to największe święto beach soccera dla damskich i męskich drużyn. Mistrzowie każdej europejskiej ligi piłki nożnej kwalifikują się do konkursu.

W tym roku do turnieju zakwalifikowała się obie drużyny FC10 Zgierz, jednak fundusze pozwoliły na wyjazd tylko damskiej reprezentacji. Wyjazd na turniej to koszt ponad 60 tys. zł.