Reklama

Reklama

Lidl wspiera Ukrainę. Sieć przeznaczy na pomoc ponad milion złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lidl wspiera Ukrainę. Sieć przeznaczy na pomoc ponad milion złotych - Zdjęcie główne

Lidl dołącza do wspierających Ukrainę - przekaże ponad milion złotych | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Lidl dołącza do spółek wspomagających objętą działaniami wojennymi Ukrainę. Niemiecka sieć zapowiedziała przekazanie ponad miliona złotych na wsparcie produktowe.

Reklama

Wiele marek handlowych solidaryzuje się z Ukrainą i decyduje się na pomoc.  Wśród nich znalazł się też Lidl – przedstawicielka sieci przekazała informację o przeznaczeniu kwoty ponad miliona złotych na wsparcie produktowe dla obywateli Ukrainy. 

„Lidl Polska przekazuje ponad 1 000 000 zł wsparcia produktowego na cel działań humanitarnych prowadzonych na rzecz rodzin, kobiet i dzieci doświadczających kryzysu uchodźczego koordynowanych przez Caritas Polska oraz Polską Akcję Humanitarną. Wybraliśmy działanie poprzez wiarygodnych partnerów, aby najskuteczniej nieść pomoc w postaci żywności, napojów, odzieży, tekstyliów domowych oraz innych aktualnie niezbędnych produktów” – poinformowała w komunikacie Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR.

Przedstawicielka sieci Lidl wymienia też inne formy pomocy oferowanej uchodźcom z Ukrainy. Od 2020 roku funkcjonuje Program Wsparcia Pracowników – w jego ramach mogą oni korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologów, prawników i doradców finansowych. 

„W związku z obecną sytuacją na Ukrainie dla pracowników narodowości ukraińskiej przebywających w Polsce został uruchomiony dedykowany numer telefonu, pod którym otrzymają oni konsultacje udzielane przez specjalistów posługujących się językiem ukraińskim oraz rosyjskim” – czytamy w komunikacie. 

Pracownicy Lidla ukraińskiego pochodzenia będą mieć również zapewnioną możliwość powrotu do pracy po wyjeździe do Ukrainy w celu ewakuacji bliskich, zagwarantowana im będzie pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla rodzin, sieć udzieli też pomocy osobom z Ukrainy, które będą chciały podjąć pracę w firmie – ułatwi im uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Ponadto Lidl otwarty jest na przyjmowanie osób różnych narodowości na nowo utworzone miejsca pracy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy