reklama
reklama

Niebezpiecznie na granicy. Ranni policjant, żołnierz i funkcjonariuszka straży granicznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pap

Niebezpiecznie na granicy. Ranni policjant, żołnierz i funkcjonariuszka straży granicznej - Zdjęcie główne

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo trudna. Kamieniami zaatakowano polskich funkcjonariuszy | foto pap

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i światŻołnierz pełniący służbę na granicy polsko-białoruskiej ranny. Został uderzony kamieniem w twarz. Urazu czaszki doznał także policjant. Straż Graniczna podała z kolei, że w wyniku agresywnych zachowań migrantów poszkodowana została funkcjonariuszka SG.
reklama

Na polską stronę poleciały kamienie

Ministerstwo Obrony Narodowej podało na Twitterze, że "jeden z żołnierzy został uderzony kamieniem w twarz podczas dzisiejszego ataku migrantów". "Została mu udzielona pomoc medyczna. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo" – czytamy.

To już kolejna ofiara wtorkowego ataku migrantów. Wcześniej o rannym policjancie informował rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Natomiast Straż Graniczna podała, że w wyniku agresywnych zachowań migrantów poszkodowana została funkcjonariuszka SG.

Sytuacja na przejściu granicznym Bruzgi - Kuźnica, gdzie od poniedziałku po stronie białoruskiej koczują migranci, zaostrzyła się we wtorek rano, gdy - jak informowała policja - w stronę polskich służb rzucane były m.in. kamienie. Policja używała armatek wodnych m.in wobec agresywnych osób na platformie przejścia po stronie białoruskiej.

reklama

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na podlaskim odcinku granicy z Białorusią stanie stalowa zapora, zwieńczona drutem kolczastym i wzbogacona o urządzenia elektroniczne. Zapora będzie miała długość 180 km i 5,5 m wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama