Reklama

Paszport Łódź – gdzie wyrobić dokument? Najważniejsze informacje o paszporcie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Paszport Łódź – gdzie wyrobić dokument? Najważniejsze informacje o paszporcie - Zdjęcie główne

Paszport Łódź – gdzie wyrobić dokument? | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Paszport jest przepustką do podróżowania po całym świecie. W tym artykule podpowiadamy, jak wyrobić paszport w Łodzi.

Paszport to przepustka do podróżowania po całym świecie. Nasz kraj znajduje się w Unii Europejskiej, dzięki czemu podróż do krajów ze strefy Schengen jest bezproblemowa i nie wymaga posiadania paszportu, jednak jeśli celem naszej podróży są inne części świata, bez tego dokumentu lepiej nie wyruszać. Paszport Łódź, gdzie wyrobić dokument? Paszport zrobisz na ulicy Gen. Romualda Traugutta 25 w Łodzi. Wyrobienie paszportu dla dorosłych, dzieci, a także dla zwierząt może zająć około miesiąca, dlatego jeśli w naszych najbliższych planach jest wyjazd za granicę, warto złożyć wniosek. Jak to zrobić? Odpowiedzi znajdą Państwo w dalszej części artykułu.

Wyrobienie paszportu Łódź - kontakt

Wyrobienie paszportu Łódź odbywa się w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Jeśli masz pytania w sprawie paszportu, przyda Ci się tel. kontaktowy 42 664 17 14. Wniosek paszportowy jest dość prosty. Należy udać się do odpowiedniej placówki, do oddziału paszportowego w Łodzi, aby zdobyć wniosek do wypełnienia. Warto zaznaczyć, że wzór wniosku paszportowego nie jest dostępny online. Jeśli chcemy wyrobić paszport w Łodzi, należy wcześniej zrobić odpowiednie zdjęcie u fotografa. Składanie wniosku paszportowego nie może obejść się bez jednej odbitki zdjęcia do paszportu wykonanego w prawidłowy sposób. Udając się do punktu paszportowego w Łodzi, pamiętajmy także o tym, że należy uiścić opłatę za wyrobienie paszportu. Jeśli jesteś osobą, której przysługuje zniżka (np. studentem), zabierz ze sobą legitymację potwierdzającą prawo do niższej ceny. Po wypełnieniu wniosku o paszport i złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów, zdjęcia i ukazaniu potwierdzenia opłaty, Twój paszport jest w trakcie realizacji.

Kontakt do oddziału paszportowego w Łodzi:

Siedziba oddziału znajduje się na ul. Traugutta 25, 90-113 Łódź. Jeśli chcemy wyrobić paszport, należy udać się na I piętro.

Kierownikiem oddziału paszportowego w Łodzi jest Violetta Kubiak-Gniewisz

 • tel.(+48) 42 664-17-28
 • pokój: I piętro, pok. 7
W sprawie dokumentów paszportowych i wszelkich pytań możesz zadzwonić na infolinię oddziału paszportowego łódzkiego.

Infolinia:

 • sprawy paszportowe: (+48) 42 664-17-00
 • sprawy z zakresu zezwoleń na pracę: (+48) 42 664-17-97
Sekretariat:

 • tel. (+48) 42 664-16-72
 

Odbiór paszportu Łódź

Odbiór paszportu Łódź – jak to wygląda? Podczas odbioru paszportu musisz mieć przy sobie poprzedni paszport, a przy odbiorze paszportu dziecka lub osoby ubezwłasnowolnionej musisz mieć dowód osobisty swój i podopiecznego. Jeśli Twój paszport jest już gotowy, musisz zjawić się w placówce. Pamiętaj, że odbiór paszportu będzie możliwy tylko, jeśli posiadasz potwierdzenie złożenia wniosku, a w razie jego zgubienia okażesz dowód osobisty lub ważny poprzedni paszport jeśli go posiadasz. Jeśli chcesz odebrać paszport dziecka lub osoby dorosłej z orzeczonym ubezwłasnowolnieniem, musisz przedstawić swój dowód osobisty, a także dowód podopiecznego lub dowód osobisty tymczasowy dziecka. Pamiętaj także, że osoba, za którą odbierasz paszport, powinna być obecna w placówce.

Zdjęcie do paszportu Łódź

Zdjęcie do paszportu Łódź - zdjęcie do paszportu możesz zrobić w lokalizacjach takich jak np. Piotrkowska 104, czy Piłsudskiego 94. Zdjęcie do paszportu Łódź powinno być wykonane w odpowiedni sposób. Wymiary takiego zdjęcia do paszportu powinny wynosić 35 x 45 mm. Należy także pamiętać, że taka fotografia nie powinna być wykonana później niż 6 miesięcy od daty złożenia wniosku o wydanie paszportu. Kolejnym ważnym aspektem, jaki powinien być spełniony, jest jasne jednolite tło, a także równomierne oświetlenie i dobra ostrość. Na zdjęciu do paszportu twarz powinna wyglądać naturalnie, usta powinny być zamknięte, a oczy otwarte. Pamiętajmy też, że głowa powinna zajmować 70 - 80% zdjęcia, a linia oczu powinna przebiegać poziomo do całości fotografii.

W przypadku zdjęcia do paszportu dziecka do 5. roku życia należy przestrzegać poniższych wytycznych:

 • zdjęcie wykonane na papierze fotograficznym
 • wymiary 35 x 45 mm
 • twarz zajmuje nie mniej niż 70% zdjęcia
 • linia oczu przechodząca przez źrenice przebiega poziomo do całości fotografii
 • odsłonięta twarz
 • brak dłoni, czy palców osoby podtrzymującej dziecko
 • jasne jednolite tło.

Wniosek o wydanie paszportu Łódź

Wniosek o wydanie paszportu Łódź możesz odebrać z placówki mieszczącej się pod adresem Gen. Romualda Traugutta 25. Przed przystąpieniem do złożenia wniosku o paszport Łódź pamiętajmy o wykonaniu potrzebnego zdjęcia i uiszczeniu opłaty paszportowej. Jeśli chcesz otrzymać paszport, składając wniosek musisz okazać potrzebne dokumenty i potwierdzenie wpłaty. Jeśli nie wiesz jak wypełnić wniosek paszportowy, skontaktuj się z oddziałem paszportowym łódzkiego urzędu wojewódzkiego. Warto wspomnieć, że wniosek o wydanie paszportu możesz złożyć w dowolnym biurze paszportowym w Polsce, nie koniecznie musi być to miasto, z którego pochodzisz.

Paszport dla dziecka Łódź

Jak wyrobić paszport dla dziecka Łódź? Dzieci powyżej 5 roku życia muszą być obecne podczas składania wniosku, a od dzieci powyżej 13 roku życia wymaga się złożenia podpisu. Wszystkie paszporty, zarówno te dla dorosłych, jak i te dla dzieci, są paszportami biometrycznymi. W celu wykonania paszportu dla dziecka Łódź należy zjawić się wraz ze swoją pociechą w placówce. Pamiętaj o zabraniu odpowiednich dokumentów swoich i dziecka. Dziecko może być nieobecne, tylko jeśli ma mniej niż 5 lat.

Jak długo ważny jest paszport? Paszport ważny jest w zależności od wieku osoby posiadającej dokument:

 • 5 lat – dla dzieci poniżej 13. roku życia
 • 10 lat – dla dzieci/młodzieży powyżej 13 lat
 • 1 rok – w przypadku paszportu tymczasowego

Jak wyrobić paszport Łódź?

Jak wyrobić paszport Łódź? Jeśli chcesz wyrobić paszport, należy stawić się osobiście w oddziale paszportowym z dokumentami i wnioskiem. Za paszport zapłacisz 140 zł, z uwzględnieniem ulgi będzie to 70 zł. W celu wyrobienia paszportu tymczasowego lub normalnego należy przede wszystkim złożyć wniosek. Wniosek paszportowy dostępny jest jedynie w oddziałach paszportowych. Nie ma możliwości pobrania go online. Przed składaniem wniosku przygotuj jedno zdjęcie paszportowe wykonane w wyznaczony sposób. Zabierz ze sobą dowód osobisty lub poprzedni paszport. Miej na uwadze, że jedną z procedur wyrobienia paszportu jest zapłata za niego. Do prawidłowego złożenia wniosku o paszport w Łodzi musisz mieć dowód wpłaty. Po złożeniu wniosku o paszport w Łodzi musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż oczekiwanie na wydanie paszportu może sięgać miesiąca.

Gdzie wyrobić paszport Łódź?

Gdzie wyrobić paszport Łódź? W Łodzi paszport wyrobimy w oddziale paszportowym na ulicy Traugutta 25. W celu wyrobienia paszportu należy udać się osobiście do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Od dnia złożenia wniosku należy czekać na informację o jego gotowości. Wydanie paszportu wygląda w podobny sposób, jak składanie wniosku. Przy odbiorze musi być obecna osoba, do której ma należeć paszport. Musi okazać dowód tożsamości w celu potwierdzenia. Jeśli odbiorcą jest osoba nieletnia, również musi pojawić się na miejscu.

Paszport Łódź czas oczekiwania

Paszport Łódź czas oczekiwania na paszport to 30 dni od złożenia wniosku ze zdjęciem i przedstawienia wymaganych dokumentów. Gdy spełniłeś już wszystkie procedury potrzebne do wydania paszportu w Łodzi, Twój paszport w ciągu najbliższego miesiąca będzie gotowy do odbioru. Po otrzymaniu wiadomości informującej o gotowości dokumentu udaj się do placówki zajmującej się paszportami w Łodzi. Zabierz ze sobą dowód osobisty!

Paszporty Łódź godziny otwarcia

Jak wyglądają godziny otwarcia oddziału paszportowego w Łodzi? Paszporty Łódź godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - od 8 do 15.45
 • Wtorek - od 10 do 17.45
 • Środa - od 8 do 15.45
 • Czwartek - od 8 do 15.45
 • Piątek - od 8 do 15.45
 • Sobota i Niedziela - Zamknięte
Paszport jest niezwykle przydatny. Podczas podróżowania do wielu krajów wejdziemy za pomocą samego dowodu. Do państw, w których nie musimy posiadać paszportu, zaliczają się takie kraje jak: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria oraz Albania, Andora, Chorwacja, Czarnogóra, Gibraltar, Gruzja, Irlandia, Macedonia, Mołdawia, Monako, Rumunia, San Marino, Serbia, Watykan. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze ta metoda jest pewna. Posiadając paszport mamy pewność, że nasza podróż przebiegnie w zaplanowany sposób.

Paszport dla psa Łódź

Paszport dla psa Łódź może zostać wydany przez lekarza weterynarii posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Koszt paszportu to ok. 100 zł brutto. Paszport dla psa może zostać wydany jedynie, jeśli pies posiada szczepienie przeciw wściekliźnie oraz mikrochip. Za wystawienie paszportu dla psa w Łodzi uprawniony do tego lekarz weterynarii pobiera opłatę w wysokości ok. 100 zł brutto. Opłata ta jest za paszport i nie wlicza kosztów szczepienia i oznakowania. Paszport dla psa w Łodzi i w każdym innym mieście naszego kraju wypełniany jest drukowanymi literami, a także należy używać nazw państw zawartych w Traktacie Akcesyjnym.

Dokumenty do paszportu

Jakie dokumenty do paszportu należy posiadać? Do złożenia wniosku o paszport należy mieć jedno kolorowe zdjęcie, dowód osobisty lub poprzedni paszport oraz dowód opłaty za paszport. Wyrobienie paszportu w Łodzi jest stosunkowo proste. Należy pamiętać o kilku dokumentach i osobistym stawieniu się w celu wyrobienia paszportu. W Łodzi, tak jak w każdym innym mieście, musisz mieć przygotowaną fotografię paszportową. Zrób ją przed pojawieniem się w oddziale. W oddziale paszportowym Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi możesz zapytać o wątpliwości wynikające z prawidłowego postępowania umożliwiającego wyrobienie paszportu.

Ile czeka się na paszport Łódź?

Ile czeka się na paszport Łódź? Na paszport w Łodzi czeka się około 30 dni. Często jednak dowód gotowy jest do odbioru już po 2-3 tygodniach. Czas oczekiwania na paszport w Łodzi wynosi tyle samo, ile w innych miastach. Składając wniosek o paszport Łódź, należy być cierpliwym i wziąć pod uwagę dość długi czas oczekiwania, który nieznacznie może się skrócić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy