Reklama

Reklama

Pod żadnym pozorem nie używajcie tych łyżek! Są szkodliwe [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Główny Inspektorat Sanitarny regularnie informuje o produktach, które ze względów bezpieczeństwa są wycofywane ze sprzedaży. Tym razem opowiemy Wam co nieco o szkodliwych łyżkach, imbirze oraz suplementach diety.

Reklama

Niebezpieczne suplementy diety

Jak możemy przeczytać we wpisie umieszczonym 7 marca na stronie gov.pl, GIS został poinformowany o wykryciu tlenku etylenu w surowcu wykorzystanym do produkcji poniższych partii suplementu diety.

Produkt: Appetite Blocker

Numer partii / data minimalnej trwałości: 04.2023, 05.2023, 07.2023, 12.2023

Producent: Simple Day S.A., ul. Armii Krajowej 2, 05-500 Piaseczno

Główny Inspektorat Sanitarny dodaje, że firma Simple Day S.A rozpoczęła proces wycofywania, a organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują wycofanie wyżej wymienionych partii z obrotu w Polsce. GIS podkreśla, iż nie należy spożywać określonych w komunikacie partii suplementu i informuje, że tlenek etylenu to substancja szkodliwa dla zdrowia i nie można ustalić jej bezpiecznych poziomów spożycia. 

Alergenny imbir

Na stronie gov.pl 8 marca został umieszczony również komunikat dotyczący innego produktu. Jak czytamy, Główny Inspektorat Sanitarny został poinformowany o wykryciu substancji alergennej - dwutlenku siarki w imbirze. Oto szczegóły:

Produkt: GINGER POWER – IMBIR W PROSZKU, 100 g, marki NGR

Najlepiej spożyć przed: 31.05.2023

Numer partii: LOT NO.4161

Numer artykułu: #21311 NGR

Kod kreskowy: 4260028480109

Importer: Export & Import Gunarajan Handelsagentur

Dystrybutor w Polsce: KK Polska Sp. z o.o. ul. Działkowców 15/ DOK 50-51, 84 -230 Rumia

Jak informuje GIS, firma KK Polska Sp. z o.o. wdrożyła procedurę wycofania powyższego produktu, który po zakończeniu procesu zostanie zutylizowany. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitują wycofanie powyższej partii z obrotu w Polsce. Jeżeli macie alergię lub nietolerancję na dwutlenek siarki i siarczyny, nie spożywajcie opisanej partii produktu. 

Szkodliwe łyżki

8 marca na stronie gov.pl GIS poinformował także, że w wyniku kontroli urzędowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono niezgodność polegającą na migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu do kontaktu z żywnością. Poniżej szczegóły dotyczące opisywanego produktu:

Produkt: Szumówka Altom Desing

Numer partii: KZ/20/643

Kod kreskowy: 5904252305287

Dystrybutor: ALTOM Sp. z o.o. Sp. K., ul. Franklina Roosevelta 116A , 62-200 Gniezno

GIS informuje, że pierwszorzędowe aminy aromatyczne są substancjami szkodliwymi dla zdrowia i nie powinny znajdować się w żywności.

Jak dodaje Główny Inspektorat Sanitarny, firma Altom Sp. z o.o. Sp. K. rozpoczęła wycofywanie wyżej wymienionego produktu, a wszyscy odbiorcy zostaną poinformowani o sytuacji i konieczności wycofania produktów z obrotu. Ponadto spółka zobowiązała się do przyjęcia ewentualnych zwrotów oraz przekazania ich do likwidacji, a organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające. Jeżeli macie w domach wyżej wymioną łyzkę, nie używajcie jej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy