Reklama

Reklama

Sejm przyjął ustawę lex TVN. Dokument uzyska podpis prezydenta?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Sejm przyjął ustawę lex TVN. Dokument uzyska podpis prezydenta? - Zdjęcie główne

Sejm odrzucił senackie weto w sprawie lex TVN. Mieszkańcy Łodzi zaprotestują | foto gov.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Senackie weto w sprawie tzw. ustawy lex TVN zostało odrzucone przez Sejm w głosowaniu przeprowadzonym w piątek 18 grudnia. Teraz dokument trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. Czy uzyska podpis głowy państwa? W Łodzi zapowiedziano protesty.

Reklama

Ustawa lex TVN niespodziewanie przegłosowana przez Sejm

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu niespodziewanie zajęła się w piątek uchwałą Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN. Pod głosowanie posłów ustawa trafiła po tym, jak Senat w całości odrzucił nowelizację ingerującą w dotychczasowe zasady nadawania koncesji mediom z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Nieplanowane posiedzenie sejmowej komisji wywołało wielkie kontrowersje – politycy opozycji nie kryli oburzenia, że o zmianie dowiedzieli się na kilkanaście minut przed rozpoczęciem głosowania. Opozycja złożyła w tej sprawie skargę do marszłakini Sejmu, Elżbiety Witek.

W głosowaniu udział wzięło 452 posłów. Za było 229 posłów, przeciw 212, a 11 się wstrzymało.

Ustawa lex TVN trafi do prezydenta Dudy

Przegłosowana przez Sejm ustawa lex TVN trafi teraz do prezydenta Andrzeja Dudy. W piątek prezydent razem z małżonką zaszczepili się kolejną dawką szczpionki przeciw wirusowii Covid-19. W rozmowie z mediami przed Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie głowa państwa była pytana o decyzję w sprawie ustawy.

– Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji będzie poddana analizie i odpowiednia decyzja zostanie podjęta. Mówiłem już o tym, z jakiego punktu widzenia będę tę ustawę oceniał, i taką decyzję podejmę – powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany o ustawę lex TVN. 

W obronie wolnych mediów mieszkańcy Łodzi zaprotestują w sobotę 18 grudnia przed siedzibą PiS przy Piotrkowskiej 143 o godz. 18:00. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy