Dla wielu osób święta to przede wszystkim okazja do odpoczynku. Jedni spędzą ten czas aktywnie, chodząc na spacery, jeżdżąc na rowerze, czy też biegając, a inni w domu przed telewizorem. Szczególnie dla osób bardzo zabieganych, które na co dzień nie mają chwili na oglądanie telewizji, to dobry sposób, by nadrobić filmowe zaległości.
Wielkanoc przed telewizorem. Te pozycje warto wpisać na listę "do obejrzenia"
Wielkanoc to doskonała okazja, nie tylko do obejrzenia nowości filmowych, ale również do przypomnienia sobie klasyków kina. Jednym z nich jest – a jakże – kultowy film w reżyserii Jerzego Hoffmana "Znachor". W Wielkanoc, czyli 31 marca zostanie wyświetlony aż na 3 kanałach. I tak, o 9:10 widzowie zobaczą „Znachora” na kanale Stopklatka, o 17:20 w Zoom TV, a 19:55 w telewizji Filmax o 19:55. Dla tych, którzy przegapią seans tego dnia, nic straconego, ponieważ będzie można to nadrobić w Poniedziałek Wielkanocny. O 9:20 na antenie Zoom TV, o 12:05 w Kino TV oraz o 14.25 w TVP1.Miłośnikom doktora Wilczura polecamy również wersję nakręconą we wrześniu 2023 roku przez Netflix. "Tworzenie nowych wersji tych samych historii nie jest niczym nowym, o czym może świadczyć to, że najpopularniejszy "Znachor" z 1982 roku jest drugą adaptacją powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Zrobiona z rozmachem produkcja Netflixa jest opowieścią o miłości w dwudziestoleciu międzywojennym – uwspółcześnioną, by dotarła do większej rzeczy odbiorców. Tytuł Znachor to tylko dodatek do sprzedania ckliwej historii. W nowym filmie dostajemy bardziej szczegółowy obraz Rafała Wilczura. Poznajemy go jako lekarza, możemy zobaczyć, jak przeprowadza operacje i stawia się za biedotą. Mamy też więcej scen relacji ojca i małej Marysi" – opisuje film Karolina Wolska, dziennikarka i recenzentka kulturalna portalu Tu Łódź. Jak dodaje, nowe wątki, nowi bohaterowie, zmiana fabuły i dość zaskakujące zakończenie sprawia, że film nie jest historią, jaką znamy. Czy to dobrze? Oceńcie sami.
Nie tylko "Znachor", czyli przystojny Daniel Craig przy niedzieli
W niedzielę będziemy mieli również okazję do obejrzenia innego kultowego filmy. Chodzi o ekranizację "Potopu", który powstał na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Pierwszą część historycznej trylogii o Andrzeju Kmicicu i Oleńki Billewiczówny będzie można zobaczyć na TVP Polonia o godzinie 21.15. Dzień później wyświetlona zostanie druga część, początek o 21.20.Miłośnicy bardziej współczesnych bohaterów powinni zarezerwować sobie czas 31 marca o godzinie 20.00. Na TVP2 poleci bowiem "Casino Royale" z Danielem Craigiem w roli Jamesa Bonda. Dzień później na TVP2 o godzinie 20.00 zostanie wyemitowany "Skyfall".
Jeżeli chodzi o kino familijne, to telewizja Polsat wyemituje w pierwszy dzień świąt niezawodne bajki, które można oglądać wielokrotnie, a i tak się nie znudzą. Mowa o "Piotrusiu Króliku", który opowiada historię zbuntowanego królika, który stara się wkraść do ogrodu warzywnego (godz. 9.35) oraz o "Epoce Lodowcowej 2. Odwilż" w której ponownie zobaczymy najlepsze filmowe trio, czyli mamuta Mańska, tygrysa Diego oraz leniwca Sida. (godz. 11.35).
W poniedziałek po porannym posiłku warto zarezerwować sobie czas na obejrzenie ekranizacja opowiadania Trumana Capote. Mowa oczywiście o filmie "Śniadanie u Tiffanego", w którym zjawiskowa i młoda Holly Golightly (tej roli zobaczymy niezwykłą Audrey Hepburn), która żyje na koszt bogatych adoratorów. Film zobaczymy na TVP2 o godzinie 11:50.
Nieśmiertelna klasyka? "Żandarm i policjantki"
Natomiast rannym ptaszkom polecamy komedię z 1982 roku z Louisem de Funèsem w roli głównej. Będzie to szósta i ostatnią częścią serii o żandarmie, czyli "Żandarm i policjantki". Film będzie można zobaczyć na TV Puls o 6.50.O 11.35 również na TV Puls zobaczymy wzruszający film o przyjaźni młodej dziewczyny z lwem. Osobom, które nie widziały jeszcze filmu "Mia i biały lew" oprócz popcornu (lub świątecznego ciasta) polecamy uszykować dużo chusteczek higienicznych, które na pewno się przydadzą.
Wieczorem telewizja Polsat wyemituje koncert "Disney. Koncert spełnionych życzeń". Początek o godz. 20.00. Widzowie usłyszą niezapomniane przeboje między innymi z filmów „Król Lew”, „Mała syrenka”, „Tarzan”, „Kraina lodu”, „Nasze magiczne Encanto” i po raz pierwszy z najnowszej produkcji Walt Disney Animation Studios – „Życzenie”. Na scenie między innymi: Edyta Górniak, Sara James, Roksana Węgiel, Kasia Łaska, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, Maciej Musiałowski i Piotr Gąsowski, którym towarzyszy Grott Orkiestra.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.