Reklama

Reklama

Uwaga! Jaja wycofane z popularnych marketów. Mogą być trujące

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Czasem na półkach sklepowych znajdują się rzeczy, które trzeba czym prędzej wycofać ze sprzedaży. Niebezpieczne substancje oraz bakterie pojawiające się w niektórych wyrobach mogą doprowadzić do pogorszenia naszego stanu zdrowia. Na straży cały czas stoi Główny Inspektorat Sanitarny, który co chwilę ostrzega przed szkodliwymi produktami. W naszym artykule prezentujemy listę tych rzeczy, których sprzedaż została ostatnio wstrzymana.

Reklama

Trujące produkty na sklepowych półkach

Główny Inspektorat Sanitarny regularnie informuje nas o produktach, które zostały wycofane ze sprzedaży. Szkodliwe substancje i bakterie pojawiające się od czasu do czasu w niektórych wyrobach mogą wywołać u konsumentów wiele niebezpiecznych dolegliwości. Dlatego po powrocie ze sklepu należy zachować szczególną czujność. Warto systematycznie odwiedzać stronę GIS-u i sprawdzać, czy zakupione przez nas jedzenie, suplementy diety i inne artykuły nie są trujące. 

Przykładowe czynniki, które decydują o konieczności wycofania produktów ze sprzedaży:

- Zanieczyszczenie wyrobu tlenkiem etylenu - rakotwórczą substancją, która może prowadzić m.in. do silnych podrażnień, zaburzeń płodności oraz wad genetycznych. Istnieje również prawdopodobieństwo, że kontakt z tym związkiem chemicznym ma niekorzystny wpływ na płód, a nawet prowadzi do poronienia.

- Obecność w produkcie bakterii Salmonella - drobnoustrojów, które powodują salmonellozę - poważną chorobę objawiającą się wymiotami, wysoką gorączką oraz biegunką. Do zarażenia może dojść m.in. w przypadku kontaktu ze skażonym mięsem, jajami i innymi produktami odzwierzęcymi. 

- Migracje pierwszorzędowych amin aromatycznych z artykułów do żywności. PAA to potencjalnie rakotwórcze związki chemiczne stosowane w produkcji m.in. materiałów, które przeznacza się do kontaktu z jedzeniem (np. łyżki z tworzyw sztucznych). 

W naszej galerii zdjęć umieściliśmy fotografie poglądowe produktów, które zostały w listopadzie uznane za szkodliwe.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy