Reklama

WOŚP zagra po raz 30! Tym razem pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

WOŚP zagra po raz 30! Tym razem pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”  - Zdjęcie główne

29. Finał WOŚP okazał się wielkim sukcesem. Czy 30. Finał go przebije? | foto Joanna Chrzanowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W podłódzkim Tuszynie doszło do spotkania wielkiej orkiestrowej rodziny, podczas którego Jurek Owsiak zdradził szczegóły dotyczące zbliżającej się akcji.

30. Finał Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy. Znamy cel, datę i hasło wydarzenia

Podczas wyjątkowego spotkania, zorganizowanego w podłódzkim Tuszynie, Jurek Owsiak ogłosił cel oraz hasło najbliższej jubileuszowej zbiórki. 

Tematem przewodnim zbiórki, która odbędzie się 30 stycznia 2022 roku, będzie szeroko pojęta okulistyka dziecięca. Hasło najbliższej edycji to „Przejrzyj na oczy”. Co ciekawe, będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce w 30-letniej historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Różnorodność chorób oczu wieku dziecięcego wymaga nie tylko rozległej wiedzy, szczegółowej znajomości zmian patologicznych występujących w obrębie narządu wzroku, umiejętności postępowania z małym pacjentem i współpracy z jego rodzicami bądź opiekunami, ale także dobrego wyposażenia w specjalistyczną aparaturę medyczną - wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Mirosława Grałek, lekarz okulista z ponad półwiecznym doświadczeniem w zawodzie, ekspertka Fundacji WOŚP.

30. Finał WOŚP. Jaki sprzęt kupi Orkiestra?

Jak czytamy na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednym z kluczowych zakupów możliwych po styczniowej zbiórce ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenie siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.

Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej.   

Celem Finału jest również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji. 

Hanna Zdanowska podczas spotkania w Tuszynie: „Przyjechałam Wam podziękować”

Jednym z gości specjalnych spotkania w Tuszynie była prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. 

- Ja przyjechałam Wam podziękować - wolontariuszom z Łodzi, ale i z całej Polski - powiedziała Zdanowska, która podkreśliła, że dzięki Orkiestrze w łódzkich placówkach funkcjonuje sprzęt za blisko 67 mln złotych.

- Życzę Wam wspaniałego Finału, dziękując Wam za Wasze wielkie serce i jako wolontariuszka, bo jestem od wielu lat wolontariuszką - dodała prezydent Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy