Tuli Luli w Łodzi ma już pięć lat
Zespół Tuli Luli każdego dnia zajmuje się z troską Tulisiami. To nie praca, ale przede wszystkim misja. Trafiają tu dzieci, którymi nie mogą bądź nie chcą zajmować się rodzice.
"W ciągu 5 lat utuliliśmy łącznie 150 dzieci opuszczonych przez rodziców biologicznych. Rozstanie z mamą to katastrofa, koniec świata i fizyczny ból. Pęknięte 20-gramowe serce" - czytamy na Facebooku Fundacji Gajusz.
"Większość Tulisiów znajduje nowy dom w rodzinie adopcyjnej. Czasami (nam się to udało 11 razy!) maluszek wraca do rodziny biologicznej. Pokonanie kryzysu wymaga mnóstwa wsparcia i profesjonalnej pomocy. Ale taki sukces wart jest każdej ceny!"- czytamy dalej.
W ciągu pięciu lat:
- 105 dzieci zostało adoptowanych
- 15 powierzono rodzicom zastępczym
- 11 wróciło do domów biologicznych
- 2 dzieci umieszczono w rodzinnych domach dziecka
- 2 bardzo chorych od urodzenia dzieci zmarło
- 15 znajduje się aktualnie pod opieką ośrodka.
365 dni w Tuli Luli w liczbach wygląda następująco:
- 1940 ton zużytych pampersów i 1940 paczek nawilżanych chusteczek
- 635 kg mleka i 2117 słoiczków z posiłkami
- 116 kg proszku do prania i 142 litrów płynu do płukania
- 635 godzin spędzonych na prasowaniu i składaniu ubranek
Tuli Luli to domowe pokoiki, pełne barw i miękkich tkanin, zabawek. W każdym znajduje się też fotel bujany. Chodzi o to, by w ośrodku było jak w domu, a maluszki, którymi nie zajmują się rodzice, czuły się jak najlepiej.
Zespół Tuli Luli zadbał o najdrobniejszy szczegół, w salach integracji sensorycznej i rehabilitacyjnej jest jak w domu, a nie jak w szpitalu. Nawet w izolatce zamiast płytek są lusterka, tak jak w Pasażu Róży.
Działalność Tuli Luli pochłonęła prawie 8,8 mln zł, z czego blisko 2,2 mln zł pochodziły od darczyńców. W głównej części ośrodek jest finansowany z budżetu samorządu Województwa Łódzkiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.