Reklama

Rodzice chętnie korzystają z socjalu. Zainteresowanie 500+ nie słabnie - mówi minister rodziny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PAP

Rodzice chętnie korzystają z socjalu. Zainteresowanie 500+ nie słabnie - mówi minister rodziny - Zdjęcie główne

Rozpoczął się nowy okres świadczeniowy 500+ | foto PAP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Rozpoczął się nowy okres świadczeniowy programu 500+. Jak poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, do tej pory wpłynęło ponad 6,5 wniosków. „Rodzice mogą mieć pewność, że rząd będzie ich wspierać w procesie wychowywania i wspólnie z nimi troszczyć się o dzieci” – mówiła w rozmowie z PAP.

Z danych resortu rodziny i polityki społecznej wynika, że w przypadku ponad 6 mln dzieci świadczenie zostało już przyznane. Minister Maląg podkreśliła znaczenie rządowego programu w działaniach związanych z polityką prorodzinną. 

"Program Rodzina 500 plus już od ponad 6 lat jest ważnym instrumentem wsparcia rodzin. Był wprowadzany wśród wielu kontrowersji i sprzeciwów naszych oponentów. Dziś widzimy, jak dużym okazał się on sukcesem – sukcesem społeczeństwa, które wie, że wspieranie rodzin to najlepsza inwestycja w naszą przyszłość" – powiedziała minister Maląg.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - ile osób z niego skorzysta?

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej wymieniła główne cele programu, przypomniała też o innych formach wspierania polskich rodzin, między innymi o nowym Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, dofinansowaniu opieki w żłobkach czy tworzeniu w nich nowych miejsc. Według minister, to ważna pomoc dla pracujących rodziców, godzących życie rodzinne z zawodowym. 

"Od lat kreujemy odpowiedzialną i zdecydowaną politykę prorodzinną. Jako politycy, jako dorośli, jesteśmy zobowiązani, aby zadbać o najmłodszych obywateli i zapewnić im beztroskie, radosne dzieciństwo dające szanse na rozwijanie talentów i pasji. Rodzice natomiast mogą mieć pewność, że rząd będzie ich wspierać w procesie wychowywania i troszczyć się o rozwój, edukację i prawa socjalne dzieci" – mówiła Marlena Maląg. 

Minister rodziny przypomniała też o założeniach wspomnianego rodzinnego kapitału opiekuńczego. „To instrument wsparcia kierowany do rodzin z małymi dziećmi. Dzięki temu programowi od początku roku do rodzin trafiło już ponad 1,67 mld zł. Przyznano 487 tys. takich świadczeń, jednak szacujemy, że do końca grudnia uprawnionych będzie 615 tys. dzieci." – powiedziała minister Maląg.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy