Reklama

Reklama

Akademia Widzewa nadal wspierana przez kibiców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Akademia Widzewa nadal wspierana przez kibiców - Zdjęcie główne

Łódź. Sport

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W czwartek zawarta została nowa umowa pomiędzy Widzewem Łódź, a Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kibiców „Tylko Widzew”, na mocy której Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy wciąż będzie sponsorem strategicznym akademii w nadchodzącym sezonie.

Reklama

W siedzibie klubu spotkali się: prezes Widzewa Martyna Pajączek, dyrektor Akademii  Maciej Szymański oraz Magdalena Kołecka i Marcin Lefik reprezentujący zarząd OSK „Tylko Widzew”. Fani wspierają widzewską młodzież od 2017 roku, a teraz współpraca obu stron została przedłużona do końca sezonu 2020/21.

!reklama!

- Cieszę się, że kibice są tak bardzo zaangażowani w funkcjonowanie klubu i szczególną uwagę przykładają właśnie do jego przyszłości. Mam nadzieję, że Akademia Widzewa, którą sponsoruje Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy, da finansującym ją fanom wiele powodów do satysfakcji - przyznała przy okazji podpisania umowy prezes Pajączek.

W ramach dotychczasowej umowy w sezonie 2019/2020 na dzień 10 lipca przekazana do klubu kwota wyniosła 175 000 zł, a końcowe jej rozliczenie opiewać będzie na kwotę 210 000 zł. Środki z WOWP przeznaczane są na wynajem obiektów treningowych, zakup sprzętu treningowego, technicznego do analizowania spotkań czy medycznego do opieki nad zawodnikami, ale także na transport i wyżywienie.

- Kontynuacja współpracy z marką WOWP stwarza możliwość dalszego rozwoju Akademii przez podnoszenie standardów opieki nad zawodnikami. Wierzymy, że w perspektywie pozwoli to kreować zawodników mogących regularnie grać w pierwszym zespole Widzewa. Wyjątkowa forma współpracy, w ramach której społeczność wspiera funkcjonowanie Akademii, ma wymiar nie tylko organizacyjny, ale również integracyjny - zaznaczył Maciej Szymański.

Umowa sponsorska WOWP to wyjątkowy wyraz bezpośredniego wspierania klubu przez jego fanów. Co ciekawe, kluczowe znaczenie dla funkcjonowania WOWP ma Klub „1910”, zrzeszający ponad 600 osób regularnie wpłacających stałe kwoty na konto akcji.

- Cieszy nas każdy zawodnik Akademii, który dołącza do pierwszej drużyny, a ostatnio jest ich coraz więcej. Warto przypomnieć również, że pierwszy z piłkarzy Akademii, który stał się zawodnikiem pierwszej drużyny, Marcel Pięczek, ma za sobą  również debiut w młodzieżowej reprezentacji Polski - podkreślił Marcin Lefik z OSK „Tylko Widzew”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy