Reklama

Reklama

Budowa stadionu ŁKS-u. Rzecznik klubu: „Każda wiadomość o przyspieszeniu prac cieszy podwójnie”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Budowa stadionu ŁKS-u. Rzecznik klubu: „Każda wiadomość o przyspieszeniu prac cieszy podwójnie” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wszystko wskazuje na to, że budowa Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 zdecydowanie przyspieszy i to jeszcze w tym roku. To za sprawą komplikacji przy innej miejskiej inwestycji.

Reklama

Kłopoty z drogą w Nowym Centrum Łodzi

Łódź rozwija się w bardzo szybkim tempie, ale nie wszystko idzie po myśli urzędników. Wciąż nie rozpoczęły się prace przy budowie podziemnej drogi w Nowym Centrum Łodzi. A przecież pierwsza łopata miała zostać wbita w ziemię na przełomie marca i kwietnia.

- W tej chwili wykonawca cały czas ustala z zamawiającym, czyli z miastem i z firmą Ghelamco warunki wejścia na tę inwestycję. Ona się trochę opóźnia, bo to są bardzo poważne biznesowe rozmowy. W związku z tym wiemy, że już nie przerobi takiej kwoty i dlatego zwalniamy 15 mln zł z tego roku - wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik z Zarządu Inwestycji Miejskich, cytowana przez Radio Łódź.

źródło: Radio Łódź

Prawie 5 mln złotych na stadion ŁKS-u

Wspomniane 15 mln złotych zostało przekazane na inne inwestycje. Jedną z nich jest rozbudowa stadionu ŁKS-u. Dzięki problemom przy budowie drogi w Nowym Centrum Łodzi tegoroczny budżet przeznaczony na dobudowanie 3 trybun powiększył się o blisko 5 mln złotych. Te pieniądze zostaną przeznaczone na prace przy kładzeniu fundamentów.

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie kryją w ŁKS-ie. Nie ma się co dziwić. Beniaminek PKO Ekstraklasy bardzo długo czekał na rozbudowę obiektu przy al. Unii, więc każda informacja o przyspieszeniu prac jest łódzkiemu klubowi na rękę.

- Informację o przyspieszeniu prac związanych z rozbudową stadionu przy al. Unii 2 wszyscy w klubie przyjęliśmy z dużą radością. Po długim okresie oczekiwania widok koparek szykujących grunt pod wylanie fundamentów trybun jest na pewno bardzo miłą odmianą. Całkiem inaczej obiekt wygląda również z perspektywy murawy, która została otoczona płotem odgradzającym teren budowy – powiedział Bartosz Król, rzecznik ŁKS-u.

I dodał: - Wszyscy doskonale wiedzą, jak długa i skomplikowana jest historia rozbudowy stadionu ŁKS-u, więc teraz każda wiadomość o przyspieszeniu prac cieszy podwójnie. Kibice ŁKS-u i wszyscy ludzie związani z klubem bardzo długo czekali na moment rozpoczęcia tej inwestycji, więc teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko mocno trzymać kciuki za aurę, aby pozwoliła wykonać jak najwięcej prac w najbliższym czasie. Znając solidność firmy Mirbud, czyli głównego wykonawcy, każdy dzień sprzyjającej pogody na placu budowy zostanie tam dobrze wykorzystany.

Przypomnijmy, że rozbudowa stadionu rozpoczęła się pod koniec sierpnia i ma się zakończyć w ciągu 3 lat. Cała inwestycja będzie kosztowała około 129 mln złotych. Stadion przy alei Unii w finalnej wersji ma pomieścić około 18 tysięcy widzów. Obecnie dla kibiców dostępna jest jedynie trybuna zachodnia, na którą wchodzi około 5 tysięcy widzów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy