Wysoka porażka UKS Neptuna Uniwersytet Łódzki z poznaniakami [GALERIA]

Autor: | Zdjęcie: Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Wysoka porażka UKS Neptuna Uniwersytet Łódzki z poznaniakami [GALERIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
40
zdjęć

Po wyrównanej pierwszej kwarcie poznaniacy odskoczyli rywalom w kolejnych częściach spotkania i tym samym od zwycięstwa rozpoczęli zmagania ekstraklasowe w roku 2024. | foto Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Sport Porażką 8:15 zawodnicy UKS Neptuna Uniwersytet Łódzki wznowili rozgrywki Ekstraklasy w nowym roku. Łodzianie ulegli na wyjeżdzie Waterpolo Poznań.

Pierwsza kwarta spotkania była jedyną, w której ekipa Neptuna zagroziła gospodarzom. Na minutę przed jej końcem prowadziła 4:2, ale najpierw gole Bartłomieja Kowalewskiego i Macieja Kozery dały poznaniakom wyrównanie, a potem Kozera – równo z syreną kończącą kwartę – wyprowadził zespół na prowadzenie. W drugiej kwarcie goście też ostrzeliwali bramkę Pawła Handze, jednak piłka po ich rzutach lądowała głównie na słupkach i poprzeczce. Tak się zdarzyło również przy jedynym golu łodzian w tej części meczu, kiedy to piłka odbiła się najpierw od słupka, a później od potylicy poznańskiego bramkarza. W tej kwarcie gospodarze sami zdobyli jednak cztery bramki, powiększając przewagę.

W trzeciej kwarcie obraz meczu nie uległ zmianie, zakończyła się ona wynikiem 3:1. Trzy pierwsze gole czwartej kwarty również pały łupem poznaniaków i choć ostatnie dwa trafienia w meczu zadali zawodnicy przyjezdni, mecz zakończył się zwycięstwem Waterpolo Poznań 15:8.

Dobry mecz na rozpoczęcie roku. Debiut Jacopo Marino, zagrał kilka minut, debiut Bartka Sypioły, naszego trenera wszystkich grup młodzieżowych w klubie, poprowadził to spotkanie bardzo dobrze. Spotkanie ważne dla nas, bo umocniło nas na czwartej pozycji i dzięki temu zagramy w Pucharze Polski na początku lutego. Tylko się cieszyć – oby takich meczów było więcej

- powiedział po meczu, w rozmowie z dziennikarzem portalu Sportowy-Poznań.pl prezes poznańskiego klubu, Tomasz Różycki.

Sześć bramek w tym spotkaniu zdobył Bartłomiej Kowalewski, powiększając tym samym swój dorobek i umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.

Koledzy dużo mi pomagają, mają do mnie większe zaufanie, dużo piłek od nich dostaję i staram się to wykorzystywać. Obie drużyny w pierwszej kwarcie zagrały bardzo dobrze w ataku. Myślę, że tutaj zdecydowała długa przerwa pomiędzy ostatnimi meczami, w pierwszą kwartę nie weszliśmy tak dobrze, jak zwykle. Dopiero jak się rozkręciliśmy było tak, jak zwykle gramy - podsumował kapitan Waterpolo Poznań.

Waterpolo Poznań – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 15:8 (5:4, 4:1, 3:1, 3:2)
Waterpolo Poznań: Paweł Handze, Bartłomiej Kowalewski (6), Jacopo Marino, Jan Olesów, Igor Piecuch, Michał Machniewski (1), Tomasz Różycki (3), Nazar Tumilowicz, Rafał Brzeski, Maciej Kozera (4), Eryk Naumowicz, Filip Borek (1)
UKS Neptun Uniwersytet Łódzki: Igor Michalski, Mateusz Szmajda, Jakub Stachowiak, Adrian Pawlak (1), Levente Stępiński (1), Michał Wajler (1), Jegor Szulga (4), Michał Wieczorek, Mateusz Ciuła, Mateusz Laskowski, Piotr Sznajder, Miłosz Janicki (1)