Druga z rzędu sparingowa porażka Widzewa Łódź

Druga z rzędu sparingowa porażka Widzewa Łódź - Zdjęcie główne

Sport W środę 12 lutego drużyna Widzewa Łódź rozegrała szósty tej zimy, a pierwszy w Turcji mecz kontrolny. Czerwono-Biało-Czerwoni niestety polegli 1:3 w starciu z I-ligową Stalą Mielec.

W pierwszej połowie to widzewiacy mieli przewagę na początku spotkania i częściej atakowali niż rywale. Niestety Kosakiewicz czy Gutowski nie zdołali wykorzystać swoich okazji, co zemściło się już w 16. minucie spotkania, gdy po zamieszaniu w polu karnym Widzewa piłkę przejął Bartosz Nowak i pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

- Był to dla nas bardzo pożyteczny mecz kontrolny, bo graliśmy z zespołem, który ma uzasadnione aspiracje do gry w ekstraklasie. Zagraliśmy bardzo dobre pierwsze 20 minut, mieliśmy też swoje szanse na zdobycie bramki. Po strzeleniu gola Stal przejęła inicjatywę i do końca starcia przeważała – mówił zaraz po meczu trener Marcin Kaczmarek.

Łodzianie jednak wcale nie poddali się po straconym golu i odpowiedzieli trafieniem już po 8 minutach. Radwański zagrał dobrą piłkę z głębi pola w stronę Marcela Pięczka, który ruszył z akcją na bramkę rywala i wyrównał stan spotkania strzałem w długi róg bramki rywala.

- W trakcie meczu ze Stalą było kilka dobrych momentów, które na odprawie trzeba uwypuklić i pochwalić zawodników. Nie zabraknie również oceny złych zachowań – zapowiedział szkoleniowiec Widzewa.

Niestety tych złych zachowań było więcej i pod koniec pierwszej połowy Stal mogła cieszyć się z kolejnej bramki. W 38. minucie ponownie zakotłowało się w polu karnym Widzewa co skończyło się faulem na Tomasiewiczu. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Bartosz Nowak i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W przerwie spotkania trener Marcin Kaczmarek zdecydował się tylko na dwie zmiany: Pawłowskiego zastąpił Wolański, a za Robaka wszedł Wolsztyński. Roszady te nie zmieniły wiele w grze Widzewa, który nie miał wielu okazji, aby wyrównać stan rywalizacji, nie mówiąc o objęciu prowadzenia. Stal z kolei była nieco groźniejsza, co udowodniła na 13 minut przed końcem spotkania. Interweniujący Wolański sfaulował w polu karnym Roberta Dadoka, co skończyło się drugim w tym meczu karnym dla I-ligowca. Tym razem do piłki podszedł Domański i również wykorzystał „jedenastkę” ustalając wynik spotkania, który do końca nie uległ już zmianie.

- Po takim meczu na pewno nie możemy być zadowoleni, ale dzięki niemu widzimy, ile jeszcze pracy przed nami. Nie mam wątpliwości, kto był lepszy z przebiegu tego spotkania. Najważniejszy dla mnie na tym etapie pracy nie jest wynik, ale gra, którą musimy szlifować. Do tego są potrzebne starcia z rywalami z wyższych lig, by móc stale podnosić umiejętności i ostatecznie rywalizować na boisku na najwyższym poziomie – ocenił trener Kaczmarek

W kolejnym sparingu Widzew zmierzy się z trzecią drużyną rosyjskiego FK Krasnodar i będzie to przedostatni sparing łodzian tej zimy.

Widzew Łódź - Stal Mielec 1:3 (1:2)
0:1 – Bartosz Nowak (16.)
1:1 – Marcel Pięczek (24.)
1:2 – Bartosz Nowak (38.)(k.)
1:3 – Maciej Domański (77.)(k.)

Widzew: Pawłowski (46. Wolański) - Kosakiewicz (64. Turzyniecki), Rudol, Tanżyna, Pięczek,  Gutowski, Poczobut (85. Malec), Możdżeń, Radwański, Ojamaa (64. Mandiangu), Robak (46. Wolsztyński).

Stal: Strączek - Stasik (46. Bartosz), Bodzioch (46. Lisowski), Żyro, Getinger (74. Skrzyniak),  Żyro (65. Paluchowski), Nowak (74. Sadłocha), Urbańczyk (46. Bielak), Prokić (46. Dadok),  Domański, Tomasiewicz (69. Mak).