FUTSAL: Widzew Łódź wygrywa z Legią Warszawa! Łodzianie lepsi od najlepszych

FUTSAL: Widzew Łódź wygrywa z Legią Warszawa! Łodzianie lepsi od najlepszych - Zdjęcie główne

Widzew Łódź wygrywa z Legią Warszawa! Łodzianie lepsi od mistrza 1. ligi

Sport Futsalowa drużyna Widzewa Łódź dała kibicom klubu z al. Piłsudskiego w Łodzi niemałe powody do radości. Po ostatnich niepowodzeniach na trawie, Widzew Łódź odnosi wspaniałe zwycięstwo na hali i to nie z byle kim. Z kwitkiem została odprawiona bowiem Legia Warszawa.

Legioniści przyjechali do Łodzi jako najlepsza ekipa na zapleczu ekstraklasy w grupie północnej. Stołeczna drużyna wywalczyła awans z 56 punktami na koncie. Widzewiacy z kolei przystępowali do spotkania z warszawiakami z szansami na 4. lokatę, co byłoby przyzwoitym osiągnięciem, jak na beniaminka.

Strzelanie w Łodzi rozpoczęli goście. Legia Warszawa wyszła na prowadzenie już w 6. minucie za sprawą indywidualnej akcji Michała Szymczaka, który nie dał szans Dariuszowi Słowińskiemu. 180 sekund później mieliśmy już remis. Wyrównującym trafieniem popisał się Michał Marciniak. Minutę później Widzew mógł już prowadzić, ale jednemu z graczy gospodarzy nie udało się umieścić piłki w pustej bramce. Na usprawiedliwienie dodamy, że kąt był dość ostry, więc to wcale nie było takie łatwe zadanie.

Co się odwlecze to nie uciecze. „Gola do szatni” zdobył ponownie Michał Marciniak, a łodzianie kończyli pierwszą część meczu na prowadzeniu 2:1.

Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził pięknym strzałem z dystansu Grzegorz Och. Spotkanie było bardzo wyrównane, a Widzewiacy na 9 minut przed końcem dopuścili się piątego przewinienia, co oznaczało przedłużony rzut karny dla rywali przy każdym kolejnym faulu.

To jednak Widzew Łódź w 37. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Tomasza Gąsiora, który pokonał golkipera Legii płaskim strzałem z prawej strony boiska.

Gracze z Warszawy stawiając wszystko na jedną kartę wstawili kolejnego zawodnika do pola kosztem bramkarza. Podopieczni Marcina Stanisławskiego wykorzystali ryzykowną grę Legionistów i dwukrotnie po odbiorze piłki długim zagraniem umieszczali piłkę w siatce stołecznej drużyny. Najpierw zrobił to Michał Bondarenko, a dzieła zniszczenia dopełnił Tomasz Gąsior.

Widzew Łódź - Legia Warszawa 5:2 (2:1)