GIMNASTYKA SPORTOWA: Sukcesy łódzkiego UKS "SP7"

GIMNASTYKA SPORTOWA: Sukcesy łódzkiego UKS "SP7" - Zdjęcie główne

SportŁódzcy uczniowie dopiero co rozpoczęli drugi semestr nauki, a skoro za nami pierwsze półrocze to czas najwyższy podsumować minione miesiące treningów i startów zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „SP7” w Łodzi.

Zacząć należy od lipcowego I Campu z Kadrą Polski, w którym udział wzięły Blanka Rosiak, Natalia Szulc i Kinga Skrzypiec. Dziewczyny wraz z trenerką Agnieszką Rembowską skrzętnie korzystały z uwag i wiedzy Jacka Wodyka i Grażyny Nowak, którzy odpowiadają za kadrę gimnastyczek sportowych.

Koniec sierpnia to tradycyjny już obóz sportowy dla wszystkich trenujących w UKS-ie. Tym razem młodzi gimnastycy (i ci trochę starsi, ale wciąż młodzi) przed codzienną wytężoną pracą na Tęczy wprawiali się na Pojezierzu Iławskim. Czas obozu był jednak nie tylko okazją do przygotowania organizmów „na po wakacjach”, ale także szansą na skorzystanie z uroków Jeziora Narie, czy odwiedzenia Malborka.

Sezon startowy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęły juniorki młodsze, które w Krakowie walczyły o Puchar Polski. I tak w klasie III 10 miejsce zajęła Blanka Rosiak, a 21 – Natalia Szulc, zaś w klasie II 8 pozycję wywalczyła Kinga Skrzypiec.

Dziewczynki rywalizowały na hali Wisły, zaś ich koledzy na obiekcie AZS-u AWF-u w tym samym czasie walczyli w ramach III edycji Małopolskiej Ligi Gimnastycznej. Tutaj sypnęło medalami i to tymi najcenniejszymi. Michał Bober zwyciężył w klasie I sportowej. W klasie młodzieżowej triumfował Maciej Kaleta, a miejsca tuż za podium zajęli Wojciech Michalski i Michał Kaleta.

Kolejnym przystankiem dla łódzkich gimnastyków była Nysa, gdzie rozgrywano Finały Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek i Młodzików. W wielobojowej rywalizacji podczas tzw. Małej Olimpiadzie swój kunszt ponownie pokazał Maciej Kaleta, plasując się na najniższym stopniu podium. O jeden stopień wyżej na podium stanęła Zuzanna Szymaniak. Warto jeszcze wspomnieć o 7 pozycji Nadii Dwornik.

Wielobojowe zmagania były jednocześnie kwalifikacją do finałów na poszczególnych przyrządach. I wówczas pojawiły się również medale z najcenniejszego kruszcu. Po złote medale sięgnęli wspominani już Zuzanna Szymaniak – w ćwiczeniach wolnych – oraz Maciej Kaleta – na grzybku. Dołączyła do nich Nadia Dwornik, która wygrała rywalizację w skoku. Ponadto Maciej Kaleta dołożył srebro na drążku, a Zuzanna Szymaniak brąz w skoku. Choć pozostali nie zdobyli medali to jednak 4 miejsce w ćwiczeniach wolnych oraz 5 miejsce na równoważni Natalii Jakubowskiej oraz 7 lokata Michała Kalety na grzybku również ucieszyły trenerów.

Nie była to ostatnia wizyta UKS-u w Nysie w roku ubiegłym. Najpierw na Opolszczyźnie dziewczęta wywalczyły 8 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie III. Ostatni wyjazd do Nysy w roku 2019 zwieńczony został 4 miejscem młodziczek w rywalizacji o Drużynowy Puchar Polski. Druga łódzka drużyna zajęła 13 miejsce.

W międzyczasie dziewczynki starowały jeszcze w Szczecinie. 4 miejsca w zawodach zajęły Kinga Skrzypiec w klasie II oraz Nadia Dwornik wśród młodziczek.

W czasie kiedy płeć piękna przebywała w północno-zachodniej części Polski chłopcy kończyli rywalizację w Małopolskiej Lidze Gimnastycznej. Łącznie łupem młodych gimnastyków padły 2 puchary oraz 7 medali, w tym 3 złote.

Zwieńczeniem startów w roku ubiegłym były XXXI Zawody w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt i Chłopców Mikołajki 2019, które tradycyjnie już UKS „SP7” zorganizował wraz z partnerami na łódzkiej „Tęczy”. Przebieg listopadowej rywalizacji opisywaliśmy już na naszych łamach (można go znaleźć tutaj).

Na zakończenie przypominamy, iż czas płynie szybko i już w kwietniu rozpocznie się w Łodzi rekrutacja do szkół podstawowych. Uczniowski Klub Sportowy „SP 7”, jak sama nazwa wskazuje, współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, w której od lat prowadzona jest klasa sportowa, w której dzieci trenują właśnie gimnastykę sportową.

Od października na Tęczy prowadzone są przez trenerów UKS-u zajęcia ogólnorozwojowe dla 5- i 6-latków, które docelowo mają przygotować dzieci do testów sprawnościowych, w oparciu o wyniki których następuje nabór do klasy sportowej. Zachęcamy do udziału w tych zajęciach, które odbywają się w poniedziałki i środy w hali przy ul. Karpackiej. Szczegóły znaleźć można poniżej.