Grot Budowlani Łódź zagrali na pożegnanie z kibicami w 2022 roku

Sport Grot Budowlani Łódź grali ostatni domowy mecz w 2022 roku. Podopieczne Macieja Biernata wydawały się faworytkami spotkania z #VolleyWrocław, który do tej pory wygrał tylko 2 spotkania w TAURONLidze od początku sezonu.

Grot Budowlani w ostatnim domowym meczu w tym roku

Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Moniki Fedusio i spółki. Po punkcie zdobytym przez Joannę Pacak Budowlane przegrywały już 1:6. Do końca seta siatkarki przyjezdne całkowicie kontrolowały przebieg seta. Z bardzo dobrej strony pokazywała się m.in. Dominika Witowska, czy była Budowlana, Julia Szczurowska. #VolleyWrocław wygrał 25:19 i prowadził 1:0.

Drugi set zaczął się od bardzo wyrównanej gry. Później jednak wrocławianki odskoczyły łodziankom. Julia Szczurowska zdobyła kolejny punkt w tym meczu, a jej nowa drużyna prowadziła z podopiecznymi trenera Biernata już 17:11. Ostatecznie drużyna z Dolnego Śląska wygrała 25:20 i podwyższyła prowadzenie w całym meczu.

Początek trzeciego seta także był bardzo wyrównany i podobnie jak w drugim jedna z drużyn w pewnym momencie zdobyła kilka punktów z rzędu i odskoczyła rywalkom. Tym razem były to Grot Budowlane, które po nieudanym ataku Julii Szczurowskiej wygrywały 9:6. Łodzianki w końcu zagrały na swoim poziomie i od razu przynosiło to efekty w postaci wygranej 25:16.

Siatkarki z betką na piersi świetnie się spisały w trzeciej partii, ale żeby myśleć o pozytywnym rezultacie tego meczu, łodzianki musiały drugi raz uciec spod topora i doprowadzić do tie-breaka. Na początku czwartej partii były na dobrym kursie ku temu, kiedy Durul wyprowadziła zespół na prowadzenie 8:4. Zawodniczki z betką na piersi pewnie wygrały czwartą część tego emocjonującego meczu 25:15  , co oznaczało, że czeka nas tie-break.

Wydawało się, że po ostatnich dwóch łatwo wygranych partiach przez Grot Budowlanych, to łodzianki są w dobrej pozycji, aby mentalnie wykończyć swoje rywalki. Nic z tych rzeczy. #VolleyWrocław zdołał się pozbierać i to drużyna z Dolnego Śląska wychodzi zwycięsko z tej konfrontacji.

MVP: Magdalena Saad

Grot Budowlani Łódź 2:3 #VolleyWrocław