Hiszpańska fiesta przy al. Unii

Hiszpańska fiesta przy al. Unii - Zdjęcie główne

Sport W sobotnie wczesne popołudnie Łódzki Klub Sportowy mierzył się z Chrobrym Głogów w ramach 11 kolejki Fortuna 1 Ligi. Do przerwy bez bramek, ale w drugiej połowie nad obiektem Rycerzy Wiosny zaświeciło słońce za sprawą niezawodnych Hiszpanów.

Podopieczni Wojciecha Stawowego długo nie mogli złamać defensywy głogowian. Do przerwy ani Corral, ani magik Pirulo nie znaleźli recepty na pokonanie golkipera gości. Obaj zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego zaznaczyli jednak swoją obecność podczas drugich 45 minut.

W wyjściowej jedenastce łódzkiego zespołu wystąpiło w sobotę czterech obcokrajowców, wszyscy z hiszpańskim paszportem. Sammuel Corral, Carlos Moros Gracia, Antonio Domínguez i José Antonio Ruiz Lopéz, bo o tej czwórce mowa na stałe zapisała się tym występem w historii Łódzkiego Klubu Sportowego.

Wszyscy Hiszpanie w spotkaniu z Chrobrym Głogów wpisali się na listę strzelców, a biało-czerwono-biali wygrali dzięki temu 4:0 sprawiając, że ŁKS jest jedyną drużyną, która na własnym obiekcie nie straciła jeszcze choćby jednego punktu.

Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu był to pierwszy przypadek w historii występów Łódzkiego Klubu Sportowego na szczeblu ligowym, w którym czterej Hiszpanie w jednym meczu zanotowali przynajmniej jedno trafienie.