HOKEJ: Nie tak miało być. Trzy porażki ŁKH w finale II ligi [RELACJA]

HOKEJ: Nie tak miało być. Trzy porażki ŁKH w finale II ligi [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Łódzki Klub Hokejowy zakończył już zmagania w tym sezonie. W turnieju finałowym II Ligi PZHL hokeiści z naszego miasta doznali trzech porażek, zajmując ostatecznie szóste miejsce w stawce liczącej najlepsze drużyny z obu grup.

Pierwsza runda rozgrywek w wykonaniu ŁKH była świetna. W ramach drugiej ligi północnej, zawodnicy z Łodzi z dorobkiem 18 punktów zasłużenie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, awansując tym samym do finału. Ten jednak nie potoczył się w taki sposób, w jaki oczekiwaliby kibice, ale i sami hokeiści.

Na początek Łódzki Klub Hokejowy mierzył się u siebie z KH KTH Krynica. Poza trzecią tercją, wygraną przez gospodarzy 3:1, stroną dominująca niemal przez cały mecz byli goście, którzy ostatecznie wygrali 4:9. Na listę strzelców po stronie łodzian wpisywali się Paweł Pełzowski, Vaclav Riha i Aliaksei Maskaliou.

W sobotni wieczór ŁKH grał na własnym lodowisku w ćwierćfinale rozgrywek z KS Sigmą Katowice. Po wygranej pierwszej tercji 3:2 i bezbramkowej drugiej, w decydującej części skuteczniejsi okazali się gospodarze, wygrywając ją 4:2 i cały mecz 6:5. Bramki dla łodzian strzelali Vaclav Riha (3), Arkadiusz Witczak i Tymoteusz Lewy.

Mecz o piąte miejsce również nie potoczył się po myśli gospodarzy. Pierwsza tercja pojedynku z KH Gazda Team Nowy Targ była wyrównana i zakończyła się remisem 2:2, ale później goście byli tylko lepsi, wygrywając dwie kolejne części 5:2 i 3:2, a cały mecz 10:6. Bramki dla łodzian w tym spotkaniu strzelali Vaclav Riha (4) i Marcel Oracz (2).

Mistrzem II ligi okazał się Hockey Team Oświęcim, który był najlepszy również po rundzie zasadniczej. W drodze po zwycięstwo okazał się lepszy od zespołu z Nowego Targu (7:2), BKS-u Bydgoszcz (11:4) i KTH Krynica (5:3). Trzecie miejsce przypadło katowickiej Sigmie, która w decydującym meczu pokonała BKS 6:2.

13.04.2019, ŁKH Łódź - KH KTH Krynica 4:9 (1:3, 0:5, 3:1)
13.04.2019, ŁKH Łódź - KS Sigma Karowice 5:6 (3:2, 0:0, 2:4)
14.04.2019, ŁKH Łódź - KH Gazda Team Nowy Targ 6:10 (2:2, 2:5, 2:3)