Kolejna wygrana w Atlas Arenie przy akompaniamencie wspaniałych fanów

Sport Reprezentacja Polski na zakończenie zmagań w 2. rundzie mistrzostw świata rozgrywanej w Łodzi, pokonała kadrę Niemiec po trudnym i emocjonującym spotkaniu. Wypełnioną prawie, że do ostatniego miejsca Atlas Arenę uwiecznił na zdjęciach nasz fotograf.

Fani w Łodzi kolejny raz licznie wsparli Polki

Polska zakończyła rywalizację w 2. rundzie mistrzostw świata. Siatkarki prowadzone przez Stefano Lavariniego rozegrały w Łodzi 4 spotkania, z czego 3 zakończyły się zwycięstwem biało-czerwonych. W sobotni wieczór Polki pokonały Niemki po tie-breaku. O zwycięstwo byłoby trudniej, gdyby nie doping kibiców zebranych w łódzkiej Atlas Arenie.

Kibice w Łodzi trzymali kciuki za wygraną reprezentacji Polski

Wśród licznie zgromadzonych fanów siatkarek z orzełkiem na piersi byli także Filip i Hania, którzy ściskali kciuki za wygraną 3:0 lub 3:1. Dlaczego taki wynik interesował młodych kibiców? Wygrana w trzech lub czterech setach pozwoliłaby zająć Polsce 3. miejsce w grupie i trafić w ćwierćfinale na teoretycznie, ale tylko teoretycznie słabsze Stany Zjednoczone. Polki pokazały, że potrafią zagrać z tym zespołem, wygrywając we wtorek aż 3:0 z faworyzowaną ekipą. Jednak wygrane przez Niemki 2 sety sprawiły, że przeciwko USA zagrają Turczynki. Polki natomiast zajęły 4. miejsce i we wtorkowym ćwierćfinale czekać ich będzie starcie z niepokonaną na tym turnieju, Serbią. Serbki zagrały do tej pory 9 meczów i wszystkie zakończyły się zwycięstwem ekipy z Bałkanów. Wśród tych 9 spotkań znalazło się również to z 4 października, kiedy w Atlas Arenie Serbki rozbiły Polki w trzech setach.

Prawda jest jednak taka, że ani z USA, ani z Serbią należałoby się spodziewać bardzo trudnej przeprawy. Niestety mecz z Niemkami był ostatnim spotkaniem naszej kadry w Łodzi. We wtorek o 20:30 Polki będą podejmowały Serbki już w Gliwicach.

Łodzianie mogli wspierać swoje znajome twarze

W Atlas Arenie kibice mieli możliwość podziwiać z bliska zawodniczki reprezentujące na codzień łódzkie kluby. W spotkaniu z Niemkami łodzianie mieli szansę obejrzeć w narodowych barwach: Kamilę Witkowską, Klaudią Alagierską-Szczepaniak, Zuzannę Górecką z ŁKS-u Commercecon Łódź i Monikę Fedusio z Grot Budowlanych Łódź.