Reklama

Reklama

LEKKOATLETYKA: Przetarg unieważniony! Obiekt RKS-u wciąż czeka na drugie życie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

LEKKOATLETYKA: Przetarg unieważniony! Obiekt RKS-u wciąż czeka na drugie życie - Zdjęcie główne

LEKKOATLETYKA: Przetarg unieważniony! Stadion RKS-u wciąż czeka na drugie życie TUŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zarząd Inwestycji Miejskich postanowił unieważnić przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego Rudzkiego Klubu Sportowego. Nowy przetarg, już w nieco innej formule, ma zostać rozpisany w najbliższej przyszłości.

Reklama

Stadion RKS-u przy ulicy Rudzkiej w Łodzi ciągle straszy. Chociaż niebawem ma się tutaj pojawić nowoczesny ośrodek lekkoatletyczny, to w chwili obecnej ciężko sobie to wyobrazić, nawet patrząc na przygotowane wizualizacje.

!reklama!

Tym bardziej, że Zarząd Inwestycji Miejskich właśnie unieważnił przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego Rudzkiego Klubu Sportowego. 

Powodem unieważnienia przetargu jest błąd w opisie zamówienia, który uniemożliwia jednoznaczną ocenę ofert firm, które zgłosiły swoją chęć od wybudowania nowego stadionu RKS-u.

Na szczęście unieważnienie przetargu nie oznacza zawieszenia tej inwestycji. 

- W najbliższych dniach przetarg ogłosimy ponownie, już w innej formule. Zrobimy to tak, by opis przedmiotu zamówienia nie budził żadnych wątpliwości u potencjalnych wykonawców i oferentów - powiedział dla telewizji TOYA Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Na realizację inwestycji miasto przeznaczyło 6 950 000 zł.

W zakres planowanych prac wchodzi wykonanie m.in.: trawiastego boiska z nawierzchnią naturalną o wymiarach 63 x 100 m, sześciotorowej 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej, rowu z wodą do biegu z przeszkodami, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku o tyczce, rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do rzutu młotem i dyskiem oraz zeskoku do skoku wzwyż. Bieżnia i wszystkie urządzenia lekkoatletyczne będą zgodne z przepisami IAAF oraz PZLA, co pozwoli na organizację zawodów krajowych i międzynarodowych

- Będzie to wspaniały obiekt, na którym pierwsi sportowcy powinni trenować już w przyszłym roku. Prace mają się bowiem zakończyć do 31 sierpnia 2021 – podsumowała wiceprezydent Łodzi, Joanna Skrzydlewska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy