Reklama

Reklama

ŁKS bez licencji na grę w ekstraklasie. Czy Komisja PZPN zmieni decyzję?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

ŁKS bez licencji na grę w ekstraklasie. Czy Komisja PZPN zmieni decyzję? - Zdjęcie główne

ŁKS bez licencji na grę w ekstraklasie. Czy Komisja PZPN zmieni decyzję? | foto Michał Pietrzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej jest po rozpatrzeniu wniosków klubów o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Komisja podjęła negatywną decyzję w sprawie Łódzkiego Klubu Sportowego. Czy Komisja PZPN zmieni decyzję po procesie odwoławczym

Reklama

Wniosek ŁKS-u o udział w rozgrywkach Ekstraklasy odrzucony

Komisja Ligi nie przyznała klubowi licencji na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2022-2023. Według wyjaśnienia decyzji Komisji Ligi, ŁKS nie spełniał 5 kryteriów procesów licencyjnych.

- Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05 – przeczytamy w oświadczeniu Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kryteria, których nie spełnił ŁKS to:

  • F.01 – Roczne sprawozdanie finansowe wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta w przypadku, gdy Wnioskodawca ma obowiązek badania tego sprawozdania (m.in. spółki akcyjne).
  • F.02 – Sprawozdanie finansowe za okres śródroczny.
  • F.03 – Brak przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej.
  • F.04 – Brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego (w związku ze wszelkimi zobowiązaniami prawnymi wobec pracowników), jak też z tytułu kar nałożonych przez właściwe organy dyscyplinarne, z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN oraz wobec Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej z tytułu płatności składek członkowskich oraz opłat za uczestnictwo w rozgrywkach oraz opłat w związku ze zmianami przynależności klubowej zawodników na rzecz PZPN oraz Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej.
  • F.05 – Prognoza finansowa.

Klub ŁKS odwołał się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej

Klub natychmiastowo zareagował na decyzję Komisji, informując o złożeniu odwołania od negatywnego rozpatrzenia wniosku. Zgodnie z regulaminem, klub ma możliwość odwołania się od decyzji w ciągu 5 dni od momentu jej dostarczenia.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz wniosek licencyjny w tym roku ma kilka słabszych punktów. Dlatego już w międzyczasie mocno pracowaliśmy nad tym, aby wyeliminować ewentualne zastrzeżenia ze strony Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Większość z nich dotyczy faktu, iż nie zostało zakończone badanie sprawozdań finansowych przez biegłego rewidenta. Proces ten jest na ukończeniu i dlatego jesteśmy przekonani, że w procesie odwoławczym nasz wniosek zostanie zaakceptowany i od strony formalnej nie będzie żadnych przeciwwskazań, aby ŁKS mógł w przyszłym sezonie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej – wyjasniał Jarosław Olszowy, prokurent ŁKS Łódź S.A.

 
Fanom klubu pozostaje czekać na rozpatrzenie decyzji. Co sądzicie o nieprzyznaniu ŁKS-owi licencji?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy