ŁKS Commercecon Łódź chciał zapewnić kibicom uśmiechy na ustach przed świętami

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

ŁKS Commercecon Łódź chciał zapewnić kibicom uśmiechy na ustach przed świętami - Zdjęcie główne

Łódzkie Wiewióry pojechały po kolejne zwycięstwo | foto Michał Pietrzak

Sport Zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź w ostatnim spotkaniu przed świętami Bożego Narodzenia udały się na Śląsk, gdzie spotkały się z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Cel Wiewiór był oczywiście jeden: 7 zwycięstwo z rzędu na start sezonu TAURONLigi.

ŁKS Commercecon Łódź nie zamierzał gubić punktów na Śląsku

W pierwszym secie BKS Bostik Bielsko-Biała długo dotrzymywał kroku ŁKS-owi Commercecon, ale po punkcie zdobytym przez Lanę Ščukę łodzianki prowadziły już 14:11, co wyglądało na dobrą zaliczkę przed przed końcówką seta. Gospodynie dwukrotnie łapały kontakt po atakach Szczepańskiej-Pogody na 17:18 i 18:19, ale końcówka znów należała już tylko do ŁKS-u, który wygrał pewnie 25:21.

W drugim secie bardzo szybko podopieczne Alessandro Chiappiniego odskoczyły przeciwniczkom. Skuteczne wykończenie akcji przez Aleksandrę Grykę sprawiło, że Wiewióry prowadziły 8:2. W tym secie zbyt wielu emocji nie mieliśmy. Zuzanna Górecka przypieczętowała wygraną 25:21, a ŁKS prowadził już 2:0.

Początek trzeciej partii zwiastował szybki koniec tej rywalizacji. Dominika Pierzchała zepsuła zagrywkę, co pozwoliło łodziankom wyjść na prowadzenie 9:3. Wiewióry szybciutko zamknęły sprawę rezultatu w tym meczu. 25:12 i 3:0 w całym spotkaniu.

MVP: Lana Ščuka

BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3 ŁKS Commercecon Łódź