ŁKS Commercecon Łódź wybudzony z europejskiego snu. Zadecydował złoty set

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

ŁKS Commercecon Łódź wybudzony z europejskiego snu. Zadecydował złoty set - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź odpada z Pucharu CEV | foto Michał Pietrzak

Sport Świadkami niesamowitego starcia w Chorwacji byli kibice oglądający rewanżowe spotkanie ŁKS-u Commercecon Łódź z ekipą Mladostu Zagrzeb. Ełkaesianki wygrały 3:2, ale o awansie do półfinału Pucharu CEV decydował złoty set.

ŁKS Commercecon Łódź walczył, ale awansować nie zdołał

ŁKS Commerecon Łódź koniecznie musiał wygrać w Zagrzebiu, jeśli myślał o dalszej grze w Pucharze CEV. Przyomnijmy, że przed tygodniem w łódzkiej Sport Arenie chorwacki zespół okazał się lepszy od Wiewiór, wygrywając 3:2.

Pierwszy set rewanżowego starcia był bliźniaczo podobny do tego, co oglądaliśmy w partii otwierającej spotkania w Łodzi. Ciągłe zwroty akcji i twarda walka towarzyszyła siatkarkom zarówno jednego, jak i drugiego zespołu. Był moment, że ŁKS Commercecon prowadził już 15:8, ale nie potrafił dowieźć tej przewagi do końca i ostatecznie przegrał 27:29.

W pierwszym spotkaniu obydwu ekip ŁKS podłamał się po przegranej grze na przewagi i gładko uległ ekipie z Zagrzebia w drugim secie. Tym razem nic takiego nie miało miejsca. Wiewióry pokazały, że jeszcze nie zamierzają żegnać się z europejskimi pucharami. Bohaterką z przeplatanką na piersi okazała się Joanna Pacak, która najpierw postawiła skuteczny blok, by chwilę później skutecznym atakiem zakończyć emocję w drugiej partii, którą Ełkaesianki wygrały 25:21.

Trzeci set to koncertowa gra łodzianek. ŁKS Commercecon całkowicie zdominował gospodynie. W pierwszej partii Wiewióry prowadziły 18:11 i jakimś cudem to przegrały, ale tym razem nic takiego nie miało miejsca. Klara Perić nie zdołała skończyć swojego ataku, dzięki czemu ŁKS Commercecon prowadził już 16:5. Rezultat tego seta nawet przez chwilę nie był zagrożony, a Wiewióry wygrały aż 25:14 i przybliżyły się do półfinału Pucharu CEV.

Fani życzyliby sobie postawienia kropki nad „i” w czwartym secie, ale Ełkaesianki źle weszły w tę część zawodów. Gospodynie szybko zyskały dużą przewagę. Po bloku Klary Perić Mladost prowadził już 15:7. Mimo to, ŁKS Commercecon nie poddawał się. Skoro Mladost potrafił odrobić taką stratę w pierwszym secie, to czemu miałoby się nie uddać łodziankom. Z 8 punktów przewagi w pewnym momencie gospodyniom zostały już tylko trzy oczka przy stanie 20:17. Wtedy jednak Ełkaesianki nie zachowały odpowiedniej koncentracji i pozwoliły odskoczyć przeciwniczkom. Mladost wygrał 25:20 i doprowadził do tie-breaka.

Teraz nie było już absolutnie żadnego marginesu błędu. Porażka oznaczała koniec marzeń ŁKS-u Commercecon w tegorocznej przygodzie w Europie. Lepiej zaczęły biało-czerwono-białe. Świetnie atak skończyła Jones-Perry, a ŁKS prowadził 8:5. Wypracowany zapas wystarczył, żeby tym razem ze zwycięstwa w tie-breaku cieszyły się siatkarki z przeplatanką. ŁKS Commercecon wygrał 15:9. To nie był jednak koniec emocji na dziś. Te tak naprawdę dopiero się zaczynały. Przypomnijmy, że Mladost w Łodzi wygrał 3:2. ŁKS w takim samym rozmiarze wygrał w Zagrzebiu, więc o awansie, którejś ze stron zadecydować musiał złoty set.

Złotego seta lepiej niestety dla łódzkich kibiców zaczęła ekipa z Zagrzebia. W piątym secie to ŁKS Commercecon prowadził 8:5, a w szóstym takim samym wynikiem mogły pochwalić się siatkarki Mladostu, które prowadziły już nawet 9:5. Nagły zryw zanotowały wtedy Ełkaesianki. Nadzieję udaną akcją dała m.in. Julita Piasecka. Wiewióry złapały kontakt z przeciwniczkami i przegrywały tylko 8:9. Wojnę nerwów w końcówce wygrały jednak zagrzebianki, które dowiozły przewagę, wygrywając 15:11.

ŁKS Commercecon Łódź dostarczył swoim kibicom mnóstwa emocji. Jak powiedział kiedyś Andrzej Twarowski, do oglądania tego spotkania trzeba było mieć pod ręką aktualne badania EKG, bo działo się naprawdę sporo. Ręce w geście triumfu mogły unieść jednak siatkarki z Chorwacji, a ŁKS kończy zmagania w Pucharze CEV na ćwierćfinale.

Mladost Zagrzeb 2:3 ŁKS Commercecon Łódź