ŁKS Commercecon zdecydowanie przegrywa pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń

ŁKS Commercecon zdecydowanie przegrywa pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń - Zdjęcie główne

SportWiewióry nie sprostały tureckiemu  VakifBanku Stambuł i przegrały 0:3 w pierwszym meczu grupy C. Łodzianki miały ogromną szansę na zwycięstwo w pierwszym secie, ale nie wykorzystały przewagi 23:17.

Pierwszy set nie zwiastował tak wysokiej porażki podopiecznych Giuseppe Cuccariniego. Ełkaesianki przez całą partię prowadziły wyrównany bój z faworytem do wygrania całych rozgrywek, a w końcówce zbudowały sobie kilkupunktową przewagę. Wiewióry prowadziły nawet 23:17 i wydawało się, że nic nie może zabrać im zwycięstw w partii otwierającej. Niestety po czasie wziętym przez Giovanniego Guidettiego turczynki odrobiły straty z nawiązką i wygrały w niesamowitych okolicznościach 25:23 po zdobyciu ośmiu punktów z rzędu.

Druga odsłona przebiegała już pod dyktando VakifBanku Stambuł. ŁKS Commercecon prowadził 8:7, ale wsystko na co było stać wiewióry. Podopieczne trenera Cuccariniego poległy w secie drugim wysoko, bo 17:25.

Trzeciego seta, który okazał się także być ostatnim lepiej zaczęły biało-czerwono-białe. Ana Kalandadze wyprowadziła atak, po któym łódzki zespół prowadził 3:1, ale szybko do remisu doprowadził zespół z Turcji. W następnej fazie trzeciej partii siatkarki ŁKS-u wyszły na prowadzenie 19:18 ponownie po skutecznej zagrywce Gruzinki, Kalandadze. Szkoleniowiec Turczynek poprosił o czas, który odmienił losy decydującego seta. VakifBank Stambuł wygrał 25:22 i całe spotkanie 3:0 nie pozostawiając złudzeń, kto jest lepszą drużyną.

MVP: Michelle Bartsch-Hackley

ŁKS Commercecon Łódź - VakifBank Stambuł 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)