ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin (NA ŻYWO/LIVE 21.02.20)

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin (NA ŻYWO/LIVE 21.02.20) - Zdjęcie główne

SportSpotkanie otwierające 23. kolejkę PKO Ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em Łódź, a Pogonią Szczecin. Początek meczu o godzinie 18.00. Zapraszamy na relację na żywo!

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

Trzeba pochwalić podopiecznych trenara Kazimierza Moskala szczególnie za grę w drugiej połowie. Łodzianie przeważali, stwarzali sobie sytuacje, byli groźniejsi, ale znów zabrakło kropki nad "i" w decydujących momentach.

Łódzki Klub Sportowy zalicza drugi z rzędu bezbramkowy remis. O mały włos, a górą w tym pojedynku byliby Portowcy, ale nie zdołali oni trafić do bramki z rzutu karnego, podyktowanego w samej końcówce meczu. Okazję na zwycięskiego gola, tuż przed końcowym gwizdkiem, mieli też ełkaesiacy, ale Stipica znakomicie zdołał interweniować.

90+4'

Koniec spotkania.

90+3'

Bramkarz Pogonii cudem zdołał wyciągnąć piłkę sprzed linii bramkowej!

90+3'

Rzut rożny dla ŁKS-u.

90+2'

Sam poszkodowany podszedł do piłki, ale nie trafił w światło bramki!

90+2'

Nie ma bramki!

90+1'

Vidmajer dopuścił się faulu na Kozulju...

90+1'

Rzut karny dla Pogonii!

90+1'

Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

89'

Wróbel złapany na pozycji spalonej.

88'

Dąbrowski leżał przez chwilę na murawie po straciu ze Stipicą, ale już wszystko w porządku ze zdrowiem ełkaesiaka.

87'

Pogoń próbuje szczęścia na lewej stronie, ale jeden z przyjezdnych faulował w ofensywie i piłkę do gry wprowadza Malarz.

86'

Dąbrowski ukarany żółtą kartką za ostry faul na piłkarzu Pogonii.

85'

Wróbel wpadł z piłką w pole karne, próbował zagrywać do Guimy, ale obrońca w ostatniej chwili zablokował tor lotu piłki!

84'

Podstawski zagrał zbyt mocno do Steca i futbolówkę przejęli ełkaesiacy.

82'

Znakomita akcja ŁKS-u, czujnie między obrońcami zagrał Trąbka do Grzesika, a ten oddał strzał, ale piłka przeleciała tylko wzdłuż bramki rywali.

81'

Zmiana w ŁKS-ie. Ratajczyk kończy zawody, a rozpoczyna je Sajdak.

80'

Dobre zagranie Guimy do Wróbla, ale napastnik ŁKS-u został uprzedzony przez Stipicę.

79'

Kolejna zmiana w ekipie gości. Kozulj zmienia Spiridonovicia.

78'

Zmiana w Pogonii. Boisko opuścił Cibicki, a pojawił się na nim Benyamina.

77'

Łodzianie konstruują akcję za akcją, ale w ich poczynaniach cały czas brakuje dokładności.

75'

Vidmajer leżał przez chwilę na murawie po jednym ze starć z rywalem, ale już wszystko w porządku z oborńcą ŁKS-u, który wraca do gry.

74'

Łodzianie przerwali krótkie rozgrywanie piłki przez rywali, ale po chwili stracili futbolówkę,

73'

Rzut rożny dla przyjezdnych.

72'

Druga zmiana w ŁKS-ie. Guima zmienia Wolskiego.

71'

Bramkarz gości wznawia grę od własnej bramki.

70'

Zmiana w Pogonii. Za Maniasa melduje się Listkowski.

68'

Niepotrzebna strata Wolskiego, ale jego koledzy zdołali wybić piłkę.

67'

Nic ciekawego nie wyszło z tego stałego fragmentu gry i teraz Pogoń buduje akcję na połowie ełkaesiaków.

66'

Strzał z daleka Domingueza, ale będzie tylko rzut rożny.

65'

Dominguez wrzucił piłkę w ple karne, ale zagrał akurat tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów. Łodzianie jednak cały czas utrzymują się przy futbolówce.

64'

Cicbicki oddał strzał głową, ale piłka przeleciała obok bramki Malarza.

62'

Ależ sytuacja dla ŁKS-u! Znakomicie wzdłuż bramki zagrał Grzesik, piłka trafiła do Wróbla, ale ten trafił nieczysto w futbolówkę... To powinna być bramka!

61'

Ratajczyk wpadł w pole karne, oddał strzał, ale został on zablokowany.

60'

Strzał Domingueza z dystansu i końcami palców zdołał interweniować bramkarz!

59'

58'

Dobra interwencja Dąbrowskiego,  który czujnie przeciął niebezpieczne podanie.

57'

Spiridonović oddał strzał, ale piłka napotkała po drodze nogi jednego z obrońców.

56'

Dobra okazja dla Biało-Czerwono-Białych, ale Wróbel w głupi sposób stracił piłkę.

55'

ŁKS przejął futbolówkę, ale wystarczyło jedno niedokładne zagranie i już strata...

53'

Piłkę przejęli zawodnicy ze Szczecina, którzy próbują zaskoczyć łódzką defensywę atakiem pozycyjnym.

52'

Rzut wolny w środkowej strefie dla przyjezdnych po faulu Srnicia.

51'

Płaskie dośrodkowanie Domingueza bez problemów łapie Stipica.

50'

Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry. Okazję na kontratak mieli łodzianie, Trabka wpadł z piłką w pole karne, ale zagrał wprost pod nogi rywala.

49'

Rzut wolny dla Pogonii na połowie ŁKS-u, ale jest spora odległość do bramki Malarza.

48'

Dobra okazja dla gospodarzy, ale Dominguez źle zgrywał do kolegi i piłkę przejęli goście.

47'

Strzał z dystansu Wolskiego, ale ta próba była mocno niecelna.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w ŁKS-ie. Za Corrala na boisku zameldował się Wróbel.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

W pierwszej połowie żadna z ekip nie zdołała strzelić choćby jednej bramki, chociaż trzeba przyznać, że ŁKS sprawiał minimalnie lepsze wrażenie. Łodzianie starali się szybko rozgrywać piłkę, ale momentami brakowało im dokładności. Pogoń częściej utrzymywała się przy futbolówce, ale nic groźnego z tego nie wynikało. Oby w drugiej części, to Rycerze Wiosny zdołali przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść!

45'

Koniec pierwszej części gry.

44'

Trąbka przegrywa walkę o piłkę z Zechem i grę wznawia od bramki Stipica.

43'

Srnić próbował szczęścia z dystansu, ale zdołał obronić bramkarz Pogonii.

42'

Trwa walka o piłkę na lewym skrzydle.

40'

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala spokojnie rozgrywają i czekają na błąd rywali.

39'

Srnić fauluje rywala w środkowej strefie.

38'

Dominguez posyła futbolówkę nad poprzeczką.

37'

Rzut wolny dla łodzian. Bliska odległość do bramki Stipicy.

36'

ŁKS rozgrywa futbolówkę, ale w zagraniach gospodarzy brakuje dokładności.

35'

Corral uderzył głową z trudnej pozycji, ale piłka opuściła linię końcową.

34'

Złe wykonanie tego stałego fragmentu gry i piłka w rękach Stipicy.

33'

Rzyt wolny dla gospodarzy na lewym skrzydle.

32'

Strzał z dystansu w wykonaniu Srnicia, ale niestety Serb nie trafił w światło bramki.

31'

Malarz piąstkuje piłkę, była szansa na kontratak, ale łodzianie się pomylili i stracili futbolówkę,

30'

Rzut rożny dla gości.

29'

Pogoń buduje atak pozycyjny na prawym skrzydle.

28'

Dobre zagranie na wolne pole do Wolskiego, ale ten zamiast spokojnie przyjąć piłkę, oddał lekki strzał głową, który nie sprawił problemów w obronie bramkarzowi.

27'

Vidmajer dośrodkował piłkę, powalczył o nią Corral, ale przegrał pojedynek ze stoperem.

26'

Łodzianie zamknięci na własnej połowie, ale nic groźnego jak dotąd z tego nie wynika.

24'

Cibicki dośrodkował z lewej flanki, ale nikt nie przeciął tego podania,.

23'

Piłka pod nogami zawodników ze Szczecina, ale łodzianie są dobrze ustawieni i nie pozwalają rywalom dojść w okolice pola karnego.

22'

Dośrodkowanie Nunesa, ale Dąbrowski zażegnał niebezpieczeństwo dalekim wybiciem.

21'

Bramkarz Pogonii wznawia grę ze stojącej piłki.

20'

Stec uderzył z dystansu, ale Malarz z łatwością złapał futbolówkę.

19'

Wrzutka w pole karne ŁKS-u, ale Srnić wyekspediował piłkę na aut.

18'

Trąbka oddał strzał z prawej strony, ale była to próba niecelna.

17'

Wolski faulowany przed swoim polem karnym. Łodzianie szybko wznowili grę.

16'

Znów górą piłkarze ŁKS-u w walce o górną piłkę.

16'

Rzut rożny dla gości, ale łodzianie zdołali wybić piłkę, tyle tylko, że poza linię końcową, więc będziemy mieć powtórkę tego stałego fragmentu gry.

15'

A teraz "żółtkiem" ukarany za przewinienie został Grzesik.

15'

Żólta kartka dla Domingueza za faul na rywalu.

14'

Stipica wznawia grę krótkim zagraniem do obrońcy.

13'

Ratajczyk przedzierał się z piłką w polu karnym, ale po chwili zabrał mu ją jeden z obrońców.

11'

Grzesik posłał piłkę w pole karne Pogonii, ale Stipica złapał ją bez problemów.

9'

Piłka pod nogami zawodników Pogonii, którzy próbują zaskoczyć ełkaesiaków na ich połowie.

8'

Srnić fauluje rywala w środkowej strefie, ale obyło się bez kary indywidualnej.

7'

Kontratak ŁKS-u, ale Corral stracił futbolówkę.

5'

Akcja ofensywna gości, ale szczelnie ustawiona jest linia defensywna łódzkiego klubu.

4'

Moros zagrywa niedokładną piłkę do Trąbki i przechwytują ją Portowcy.

3'

Piłka po stronie łodzian, któzy od początku wyszli wysoko na to spotkanie.

2'

Piłka w rękach golkipera ŁKS-u.

2'

Rzut rożny dla Pogonii po odbiciu piłki przez Malarza.

1'

Gramy! Rozpoczęli goście.

Piłkarze wychodzą właśnie na murawę. ŁKS wystapi w tradycyjnych biało-czerwono-białych strojach, a Pogoń zagra w granatowo-bordowych trykotach.

Obie ekipy zakończyły już rozgrzewkę. Za kilkanascie minut początek spotkania!

ŁKS będzie dzisiaj chciał za wszelką cenę wywalczyć komplet punktów, aby nadal móc myśleć o utrzymaniu. W zrealizowaniu tego celu,  na pewno Rycerzom Wiosny pomoże głośny doping kibiców, którzy prawdopodobnie po raz kolejny wypełnią obiekt przy al. Unii do ostatniego krzesełka.

Z przeplatanką na piersi nie wystąpi dzisiaj Łukasz Piątek, który pauzuje w tym meczu za czwartą żółtą kartkę. Wykluczony jest także występ Maksymiliana Rozwandowicza, który nadal boryka się z kontuzją złapaną na obozie w Turcji. Jesteśmy ciekawi, kto wystąpi na prawej obronie, bowiem z bardzo dobrej strony pokazał się w ostatnim meczu Artur Bogusz, ale po przerwie kartkowej do dyspozycji trenera powrócił podstawowy dotychczas obrońca na tej pozycji, czyli Jan Grzesik.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala nie bedą mieli dzisiaj łatwego zadania do wykonania. Do Łodzi przyjeżdza Pogoń, która ma aspiracje do zdobycia mistrzostwa Polski i z pewnością będzie chciała zgarnąć trzy punkty w tym meczu, aby zbliżyć się do liderującej Legii Warszawa. Czy łodzianie zdołają pokrzyżować plany ekipie ze Szczecina?