ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin (NA ŻYWO/LIVE 04.03.20)

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin (NA ŻYWO/LIVE 04.03.20) - Zdjęcie główne

SportSpotkanie 25. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em Łódź, a Zagłebiem Lubin. Początek meczu o godzinie 18:00. Zapraszamy na relację na żywo!

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

Biało-Czerwono-Biali pokazali w tym meczu charakter i dzięki tej wygranej nadal są w grze o utrzymanie!

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala w końcu wygrywają i to zasłużenie. ŁKS był lepszy od Zagłębia pod kazdym względem, łodzianie dali sobie co prawda wbić dwie bramki, ale najważniejsze jest, że to Rycerze Wiosny kończą to spotkanie z kompletem punktów.

90+7'

Koniec meczu!

90+6'

Dąbrowski faluje Białka w środkowej strefie.

90+5'

Wolski zagrywa głową, ale robi to niecelnie i piłka wychodzi na aut.

90+4'

Starzyński sfaulował Morosa przy próbie oddania strzału.

90+4'

Łodzianie wywalczyli rzut rożny, krótko rozegrali, ale po chwili stracili futbolówkę.

90+3'

Rzut wolny dla podopiecznych trenera Moskala. Daleko jednak do bramki Hładuna.

90+2'

Zmiana w ŁKS-ie. Wróbel opuszcza boisko, a pojawia się na nim Corral.

90+1'

Arbiter dolicza sześć minut.

88'

Napastnik ŁKS-u jest opatrywany za linią końcową, a sędzia wznowił grę.

88'

Wróbel leży w polu karnym Zagłębia po zderzeniu z jednym z rywali.

87'

Guima faulowany w środku pola. Łodzianie powinni teraz szanować piłkę i nieco uspokoić grę.

86'

Strzał Piątka z dystansu, ale pomocnik ŁKS-u nie trafił w światło bramki.

85'

Łodzianie przy piłce, ale goście agresywnie próbują im odebrać futbolówkę.

83'

Zagłębie w natarciu, ale łodzianie radzą sobie z coraz śmielszymi atakami rywali.

82'

Zmiana w ŁKS-ie. Domingueza zmienia Piątek.

81'

Dominguez leży na murawie. Sędzia przerywa grę.

80'

Gra mocno się zaostrzyła. Żaden z graczy nie odstawia nogi.

79'

Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale żaden z ełkasiaków nie zamknął akcji.

77'

Żólta kartka dla Kopacza, który faulował jednego z ełkaesiaków.

76'

Golkiper ŁKS-u mocno ucierpiał w tej sytuacji i przez dłuższą chwilę nie podnosił się z boiska. Wydaje się jednak, że już wszystko w porządku z jego zdorowiem i kapitan łodzian powrócił do gry.

75'

Malarz próbował interweniować, ale zderzył się z jednym z zawodników. Piłka powędrowała do Białka, a ten strzelił do pustej bramki.

74'

GOOOL dla Zagłębia!

73'

Wolski próbował szczęścia strzałem z dystansu, ale minmalnie się pomylił!

72'

Wrzutka Starzyńskiego i Kopacz próbował zaskoczyć strzałem głową, ale była to próba mocno niecelna.

71'

Rzut rożny dla gości po interwencji Vidmajera.

70'

Vidmajer fauluje Ziveca. Zagłębie szybko wznawia grę.

69'

Vidmajer uderzył z pierwszej piłki, ale Hładun zdołał obronić płaski strzał.

68'

Zmiana w ŁKS-ie. Wolski zmienia kontuzjowanego Trąbkę.

67'

Trąbka leży na murawie. Niezbędna będzie pomoc sztabu medycznego.

66'

Zivec próbował ograć Bogusza na prawej flance, ale obrońca ŁKS-u nie dał się zaskoczyć.

65'

Łodzianie cały czas utrzymują się przy piłce i kontrolują przebieg gry.

63'

Dąbrowski i Vidmajer ukarani żółtymi kartonikami.

62'

Faul jednego z ełkaesiaków i goście mają rzut wolny na własnej połowie.

61'

Zmiana w Zagłębiu. Plac gry opuszcza Szysz, a pojawia się na nim Białek.

60'

Balić dośrodkował w pole karne ŁKS-u, ale czujnie piłkę wybił Dąbrowski.

59'

Łodzianie zażegnali niebezpieczeństwo sprzed własnej bramki.

58'

Rzut rożny dla ekipy z Lubina.

57'

Guima znalazł się w dobrej sytuacji, ale zbyt mocno uderzył piłkę, a ta poszybowała wysoko nad bramką. Co za mecz w Łodzi!

56'

Wróbel zagrał do Ratajczyka, ten zrobił dwa zwody i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki!

55'

GOOOOL dla ŁKS-u!

54'

Moros ekspediuje piłkę głową poza własne pole karne.

54'

Rzut wolny dla lubinian. Łodzianie muszą uważać...

53'

Uderzenie głową Wróbla, ale niestety była to próba niecelna.

52'

Ten stały fragment gry nie przyniósł zagorożenia przed bramką łodzian.

51'

Rzut rożny dla przyjezdnych.

50'

Ratajczyk fauluje Starzyńskiego przy próbie odbioru futbolówki. Młody gracz ŁKS-u został ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią.

49'

Dominguez próbował zagrywać prostopadle do Wróbla, ale Hiszpan posłał piłkę niedokłaadnie.

48'

Łodzianie radzą sobie z atakiem gości i konstruują kontratak.

47'

Trąbka dośrodkował piłkę, ale ta opuściła plac gry.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

Łódzki Klub Sportowy zasłużenie prowadzi po pierwszej części gry. Łodzianie grają efektownie i co ważne efektywnie, przeprowadzają ciekawe akcje, często rozgrywają na jeden kontakt i dochodzą do sytuacji strzeleckich. Miejmy nadzieję, że Biało-Czerwono-Biali potwierdzą swoją przewagę w drugiej połowie i pewnie sięgną po trzy punkty!

45+2'

Arbiter kończy pierwszą połowę.

45+1'

Zagłębie rozgrywa futbolówkę na własnej połowie.

44'

Dobry kontratak łodzian, ale Dominguez zagrał za mocno do Srnicia.

43'

Strzał Domingueza, ale piłka została zablokowana przez jednego z obrońców.

42'

Szysz oddał strzał, ale nogami zdołał obronić Malarz.

41'

Goście konstruują kolejną akcję, ale łodzianie nie dają się zaskoczyć.

39'

Arbiter zmienia swoją decyzję. Od bramki zaczyna Hładun...

38'

Sędzia korzysta jeszcze z VAR-u.

37'

Rzut karny dla ŁKS-u! Balić powalił Morosa we własnym polu karnym!

36'

ŁKS mógł prowadzić już 3:1, ale strzał Guimy zdołał obronić bramkarz Zagłębia!

35'

Trwa walka o piłkę w środku pola.

34'

Ależ sytuacja dla Zagłębia, ale Malarz znakomicie obornił dwa uderzenia z rzędu!

32'

GOOOOL! Dominguez mocnym strzałem pokonuje Hładuna! ŁKS prowadzi!

31'

Dominguez uderzył płasko po ziemii, a Bashkirov przy próbie interwencji zablokował piłę ręką we własnym polu  karnym.

31'

Rzut karny dla ŁKS-u!

30'

Moros nieszczęśliwie wpakował piłkę do własnej bramki przy próbie wybicia...

29'

GOOOOL dla Zagłębia!

28'

Rzut wolny dla gości.

25'

Teraz bogusz próbował zagrywać w uliczkę, ale to podanie także nie znalazło adresata.

24'

Dośrodkowanie Bogusza w pole karne Zagłębia, ale żaden z jego kolegów nie zdołał przejąć futbolówki.

23'

Dąbrowski faulowany na własnej połowie.

22'

Kontratak ełkaesiaków, ale Ratajczyk zagrał wprost pod nogi rywali.

21'

Rzut rożny dla Zagłębia.

20'

Powinno być 2:0 dla łodzian, ale Guima w sytuacji sam na sam nie zdołał skierować piłki do siatki!

19'

Znakomite uderzenie Srnica, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, po chwili trafiła ona do Morosa, a ten głową skierował futbolówkę do bramki!

18'

18'

Bashkirov ostro sfaulował Bogusza, ale obyło się bez żółtej kartki.

17'

Szysz oddał strzał głową, ale Malarz spokojnie broni.

16'

15'

Od dłuższej chwili przy piłce utrzymują się przyjezdni, ale ŁKS gra czujnie w obronie.

14'

Malarz wznawia grę od własnej bramki po niegroźnej akcji rywali.

13'

Zagłębie próbuje zaskoczyć ełakesiaków z ataku pozycyjnego.

12'

Strzał Trąbki, ale niestety mocno niecelny.

11'

Mocny strzał Domingueza zza pola karnego, ale Hiszpan uderzył wporst w Hładuna.

10'

Bohar uderzył lewą nogą, ale minimalnie się pomylił i futbolówka minęła prawy słupek bramki ŁKS-u.

8'

Zaspała obrona ŁKS-u. Defensorzy dali się ograć Draziciowi, który oddał strzał, ale zdołał go wybronić Malarz.

7'

Nic z tego nie wyszło i piłka w rękach Malarza.

6'

Rzut wolny dla przyjezdnych na lewym skrzydle po faulu Bogusza.

5'

Spokojnie na własnej połowie rozgrywa Zagłębie.

3'

Trąbka zablokował Balicia przy próbie wybicia i grę od bramki wznowi Hładun.

2'

Sam poszkodowany dośrodkował ze stojącej piłki w pole karne, ale żadan z jego kolegów nie zdołał zamknąć tego podania.

2'

Rzut wolny dla ŁKS-u po faulu na Dominguezie.

1'

Gramy! Spotkanie rozpoczęli lubinianie.

Piłkarze ŁKS-u i Zagłebia wychodzą właśnie na murawę. Gospodarze zagrają w tradycyjnych biało-czerwono-białych trykotach, a goście wystąpią w jednolitych czarnych strojach.

Obie ekipy kończą już rozgrzewkę. Za kilkanaście minut początek meczu!

W dotychczasowych 37 oficjalnych spotkaniach, obie ekipy wygrywały po 15 razy, a w 7 meczach padł remis. Która ekipa dzisiaj zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

Na początku meczu z Arką Gdynia złamania kości nosowej doznał Maciej Dąbrowski, przez co musiał opuścić plac gry. Mimo kontuzji, stoper prawdopodobnie wybiegnie w podstawowej jedenastce i wystąpi w specjalistycznej masce. Z kolei Maciej Wolski musi uważać, aby nie zostać ukaranym żółtą kartką, bowiem będzie to już jego czwarta kara w tych rozgrywkach. Jeśli tak się stanie, młody pomocnik będzie musiał pauzować w kolejnym spotkaniu.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala muszą w końcu zacząć wygrywać, aby włączyć się do walki o pozostanie w PKO Ekstraklasie. Ełkaesiacy nie będą mieli dzisiaj łatwego zadania, bowiem do Łodzi przyjeżdza Zagłebie Lubin, które jest podbudowane ostatnim zwycięstwem ze Śląskiem Wrocław 3:1. Biało-Czerwono-Biali będą musieli uważać szczególnie na słoweński duet Sas Zivec - Damjan Bohar, bowiem to właśnie ci dwaj piłkarze są wiodącymi postaciami swojego zespołu. Pierwszy z nich zdobył już w tym sezonie siedem, a drugi jedenaście bramek.