ŁKS Łódź w męczarniach wywozi komplet punktów z Niepołomic, ale za to z pierwszym czystym kontem - Zdjęcie główne

ŁKS Łódź w męczarniach wywozi komplet punktów z Niepołomic. Jest za to pierwsze czyste konto łódzkiej ekipy (Fot. Michał Pietrzak/TuŁódź.pl)

Sport Łódzki Klub Sportowy pokonał na wyjeździe Puszczę Niepołomice 2:0, ale zwycięstwo Ełkaesiaków naprawdę rodziło się w bólach. Ostatecznie po samobójczym trafieniu Ivana Hladíka i rzucie karnym zamienionym na bramkę przez Maksymiliana Rozwandowicza, podopieczni Kibu Vicuñy notują drugie kolejne zwycięstwo.

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź. Jak padały gole?

0:1 (77’) - Moreno do Gryszkiewicza, ten do Klimczaka, a rezerwowy piłkarz ŁKS-u z numerem „3” na plecach mocno dośrodkował w pole karne. Tam pechowo interweniował słowacki piłkarz, Ivan Hladík, który wpakował piłkę do własnej siatki.

0:2 (89’) - Faulowany w polu karnym Puszczy w samej końcówce został Pirulo. Arbiter wskazał bez zawahania na 11. metr, a do piłki podszedł Maksymilian Rozwandowicz. Pomocnik pewnie i mocno umieścił piłkę w siatce.

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź. Pozostałe okazje

13’ - Bardzo łatwo Szymonowi Kobusińskiemu po prawej stronie uciekł Pirulo, a następnie dograł płaską piłkę w pole karne na trzeci metr. Tam bardzo blisko był jeden z Ełkaesiaków, ale ostatecznie nikomu nie udało się dostawić nogi i wpakować piłki do pustej bramki.

18’ - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Michał Trąbka. W polu karnym najsprytniej zachował się Adam Marciniak i to on oddał strzał głową na bramkę Kobylaka, ale golkiper Puszczy był dobrze ustawiony i złapał futbolówkę.

20’ - Idealnie piłkę w pole karne za linię obrony gospodarzy wrzucił Pirulo, ale jeden z jego kolegów na dalszym słupku, który chciał zgrać piłkę wzdłuż lini bramkowej, zrobił to niedokładnie, a futbolówka poleciała za plecy Stipe Juricia.

25’ - Znakomita okazja dla gospodarzy. Niepołomiczanie ruszyli prawą stroną skąd poszło bardzo dobre podanie do Kobusińskiego, ten chcąc oddać strzał bez przyjęcia trafił jednak w obrońcę ŁKS-u i świetna sytuacja spaliła na panewce. Była to najgroźniejsza sytuacja pod bramką łodzian do tej pory.

28’ - To powinno być 1:0 dla Puszczy! Świetnie na prawej stronie zachował się Szymon Kobusiński, który z narożnika boiska posłał płaskie, bardzo niebezpieczne podanie w pole karne gości. Futbolówka przeszła przez całą szesnastkę łódzkiego zespołu i trafiła do Hajdaka, który w 100% sytuacji uderzył jednak obok słupka. ŁKS w krótkim odstępie czasu dopuścił to dwóch bardzo groźnych okazji pod własną bramką.

34’ - Kobusiński głową do Rafała Boguskie, a ten z ostrego kąta starał się z pierwszej piłki zmieścić ją gdzieś obok Marka Kozioła, ale piłka poleciała tylko na rzut rożny.

37’ - Całkiem niezłe podanie od Bartosza Szeligi otrzymał w polu karnym Maciej Wolski, ale zawodnik ŁKS-u bardzo się jednak pomylił i z 10. metra główkował daleko poza prawy słupek bramki Kobylaka.

45+1’ - Tym razem to Sebastian Górski pomknął lewą flanką i wstrzelił futbolówkę na niskim pułapie w pole karne ŁKS-u, ale po raz kolejny nikomu nie udało się jej wpakować do siatki.

Polecamy: Wiemy z kim zagrają łódzkie kluby w Pucharze Polski! ŁKS Łódź podejmie rywala z PKO Ekstraklasy
51’ - Mroziński rozegrał piłkę z Srafinem, po czym ta trafiła pod nogi Sebastiana Górskiego. Ten miał dużo miejsca i czasu na skraju pola karnego ŁKS-u, ale jego uderzenie nie sprawiło większych problemów Markowi Koziołowi.

55’ - Javi Moreno rozegrał piłkę z Wolskim, po czym ten pierwszy dograł mięciutko na dalszy słupek do Stipe Juricia, ale Bośniak w świetnej sytuacji nie trafił nawet w bramkę. Szkoda, bo ŁKS mógł, a nawet powinien prowadzić, zwłaszcza w takim meczu, gdzie drużyna Vicuñy nie tworzy sobie zbyt wielu sytuacji.

63’ - Po rzucie rożnym akcję zamykał Rozwandowicz, który najpierw źle trafił w piłkę, ale dzięki temu zmylił rywali i spod linii końcowej wstrzelił piłkę mocno w pole bramkowe Puszczy. Tam czekał Stipe Jurić, ale Bośniak nie zdołał skierować futbolówki do pustej bramki. Trzeba przyznać, że podanie od Rozwandowicza było bardzo mocne i Jurić miał mało czasu na reakcję.

83’ - Trzech Ełkaesiaków otoczyło w środku pola kapitana Puszczy, Jakuba Serafina, który ostatecznie stracił ją na rzecz Pirulo. Hiszpan z okolicy koła środkowego starał się przelobować golkipera rywali, ale ten w porę zdążył cofnąć się na linię bramkową.

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź. Bohater meczu

Ciężko wyróżnić w tym meczu. Był to typowy mecz na 0:0, ale w końcówce nie popisał się słowacki defensor Puszczy, Ivan Hladík. Tym razem trzeba przyznać nagrodę antybohatera spotkania, bowiem Słowak najpierw wpakował piłkę do własnej siatki, a następnie sprokurował rzut karny, który na gola zamienił Rozwandowicz. Bez "wkładu" Hladíka raczej nie padłyby żadne bramki.