ŁKS rozbił Koronę w ostatnim sparingu tego lata

ŁKS rozbił Koronę w ostatnim sparingu tego lata - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego są gotowi do sezonu w PKO Ekstraklasie. Tydzień przed początkiem ligi pokonali Koronę Kielce 3:0, będąc dużo lepszym zespołem przez całe spotkanie.

ŁKS od początku przycisnął Koronę i chciał zdobyć bramkę otwierającą wynik meczu. Bardzo blisko tego wyczynu był w 8. minucie Łukasz Sekulski, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Co się nie udało napastnikowi ŁKS-u, udało się minutę później obrońcy – Janowi Sobocińskiemu. Z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Bryła, a w polu karnym najwyżej wyskoczył właśnie Sobociński, który pokonał Pawła Sokoła.

Kolejne minuty były zdecydowanie bardziej wyrównane. ŁKS nie był już stroną dominującą, a częściej na połowie gospodarzy gościli kielczanie, ale mimo to Kołba nie miał za wiele pracy. Najgroźniej pod bramką Łódzkiego Klubu Sportowego było w 41. minucie, kiedy to na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Djuranović, jednak piłka przeleciała obok bramki.

Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie stworzył ciekawej sytuacji. Łodzianie schodzili na przerwę zasłużenie prowadząc 1:0.

Pierwsze minuty w drugiej połowie były dużo ciekawsze, ale obu ekipom brakowało ostatniego podania. Na akcję godną odnotowania czekaliśmy do 58. minuty. Bartłomiej Kalinkowski dopadł do piłki na 25. metrze od bramki Sokoła, strzelił bardzo mocno, ale świetnie spisał się Sokół, który sparował piłkę nad poprzeczkę. Dwie minuty później blisko pokonania bramkarza Korony był Sekulski, ale minimalnie przestrzelił.

Łódzki Klub Sportowy z każdą kolejną minutą zyskiwał przewagę.  Udokumentował ją Rafał Kujawa, wykańczając piękną zespołową akcję. Chwilę później było już 3:0. Rzut rożny bity przez Adama Ratajczyka na gola zamienił Maksymilian Rozwandowicz.

Mimo wielu zmian w składzie ŁKS cały czas dominował. Bardzo przyjemnie oglądało się gospodarzy, którzy dominowali i cały czas dążyli do zdobycia czwartej bramki. Ta sztuka się nie udała, ale i tak ostatni sprawdzian przed inauguracją ligi łodzianie mogą uznać za bardzo udany.

ŁKS – Korona Kielce 3:0 (1:0)