Reklama

Reklama

Łódź Business Run – każdy może „Pomagać Bardziej”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź Business Run – każdy może „Pomagać Bardziej” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Sztafety startujące w biegu Łódź Business Run, które zbiorą najwięcej pieniędzy w ramach akcji “Pomagam Bardziej”, dostaną żółte koszulki lidera zaprojektowane przez Roberta Kupisza, ale przede wszystkim jeszcze mocniej pomogą osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Reklama

JAK POMÓC BARDZIEJ?

“Pomagam Bardziej” to propozycja dla drużyn zapisanych na bieg, a także wszystkich osób, które chcą pomóc, chociaż nie biorą udziału w sztafecie. Zespół, który w danym miesiącu (czerwiec, lipiec lub sierpień) zbierze na swoim koncie największą sumę, dostanie Żółte Koszulki Lidera, co roku przygotowywane przez innego projektanta mody.

– By przyłączyć się do zbiórki, wystarczy wejść na stronę łódzkiej edycji biegu Poland Business Run, wybrać drużynę, którą chcemy wesprzeć w akcji „Pomagam Bardziej” i dokonać wpłaty. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do osób po amputacjach – podkreśla Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – To znakomita dodatkowa forma pomocy od osób, które nie biegają, ale chcą pomóc niepełnosprawnym. Pieniądze z opłaty startowych i tej akcji fundacja przeznacza na zakup profesjonalnych protez, a także rehabilitację fizyczną i psychologiczną – dodaje.

Dlatego każda osoba o wielkim sercu może pomóc beneficjentom biegu. Nawet jeśli wśród startujących nie ma firm czy instytucji, w których pracują.

DLACZEGO WARTO POMÓC BARDZIEJ?

Dodatkowe wsparcie poprzez dobrowolne wpłaty jest bardzo ważne, bo do tej pory dzięki biegaczom Łódź Business Run pomoc trafiła do 40 niepełnosprawnych, w tym w zeszłorocznej edycji do 12 osób. W tym roku może być ich jeszcze więcej.

Po miesiącu od startu zapisów na liście startowej jest około 2200 osób. Jest więc szansa, by szósta edycja ŁBR była rekordowa pod względem frekwencji (w 2018 roku na mecie było 2 356 biegaczy), a w efekcie także w sumie zebranych pieniędzy (rekord to 187 tys. zł).

W szóstej edycji Łódź Business Run (8 września) limit uczestników ustalono na 3000, czyli 600 pięcioosobowych sztafet.

ŻÓŁTE KOSZULKI LIDERA

Robert Kupisz to polski projektant mody, tancerz i stylista. Przygotował projekt wyjątkowej koszulki dla charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run. W poprzednich edycjach za specjalny projekt koszulki odpowiadały takie postaci polskiej sceny modowej, jak Dawid Woliński, Łukasz Jemioł czy duet Paprocki i Brzozowski.

– Zdecydowałem się na współpracę z Poland Business Run, bo idea sportu jest mi bardzo bliska. Sam biegam, uprawiam cross fit i nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej. Mój projekt koszulki nawiązuje do kolekcji Fair Play z 2014 roku, która była inspirowana sportowcami, a szczególnie tym, co w sportowej rywalizacji najważniejsze, a więc przestrzeganie zasad fair play. Na nadruku umieściłem liść laurowy, symbolizujący zwycięstwo w równej walce – czego życzę wszystkim uczestnikom biegu Poland Business Run – mówi Kupisz.

Koszulki projektu Roberta Kupisza Fundacja Poland Business Run rozda trzykrotnie. Kwoty na kontach drużyn w każdym mieście zostaną podliczone 30 czerwca i 31 lipca, a następnie podczas finału akcji w dniu biegu, 8 września o godzinie 12. Zwycięskie drużyny ostatniej tury odbiorą Żółte Koszulki Lidera na scenie w każdym mieście.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy