Reklama

Reklama

Łodzianin z wielkim wyróżnieniem. Nagroda z rąk ministra

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Twórca Łódzkiej Szkoły Nordic Walking został nagrodzony przez samego Ministra Sportu i Turystyki za zasługi dla sportu. Na początku miesiąca łodzianin odebrał brązową odznakę.

Reklama

Początki i sukcesy aktywnego łodzianina

Przemysław Stupnowicz od 10 lat działa na rzecz sportu. Łodzianinowi chodzi przede wszystkim o to, aby propagować sport wśród amatorów, seniorów, czy też osób niepełnosprawnych. Stupnowicz trenuje także zawodowców.

Na początku Przemysław Stupnowicz związany był z Forever Young Łódź, teraz można nazywać go współtwórcą klubu Ultra Team Łódź i Łódzkiej Szkoły Nordic Walking. Już od 10 lat łodzianin prowadzi treningi, warsztaty, szkolenia sportowe i prozdrowotne. W trakcie swojej kariery Przemysław Stupnowicz znalazł także czas na napisanie książki, która nosi tytuł: „Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości”. 

Przemysław Stupnowicz pokazuje, że ciężkie treningi popłacają. Właśnie dzięki nim łodzianin może pochwalić się żelaznym zdrowiem, które pozwoliło mu na pobicie rekordu Polski w biegu 12-godzinnym U23 (2018 rok), wygraniu kategorię 20-29 lat podczas mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym (2019 rok). Stupnowicz wystartował w 400 zawodach, w tym ponad 100 maratonach.

W roli trenera osiąga sukcesy szkoląc przede wszystkim biegaczy, chodziarzy sportowych i zawodników startujących w zawodach nordic walking. Podopieczni Przemysława Stupnowicza zajmują najwyższe miejsca w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, jak choćby dwa srebrne medale Mistrzostw Świata Masters chodziarza Krzysztofa Czerskiego w drużynie na 10 i 20 km w Finlandii z tego roku.

Współpracując z Fundacją Szansa dla Niewidomych, Przemysław Stupnowicz opracował metodykę treningów nordic walking dla niewidomych i słabowidzących z pomocą specjalnej uprzęży, która łączy w trakcie marszu przewodnika i osobę niepełnosprawną.

Wielkie wyróżnienie dla Przemysława Stupnowicza

3 października cały wieloletni wysiłek i poświęcenie bohatera tego tekstu zostało nagrodzone przez Ministra Rozwoju i Technologii. Waldemar Buda wręczył łodzianinowi brązową odznakę „Za Zasługi dla Sportu” przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki, Kamila Bortniczuka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy