Widzew Łódź zmierzył się z Zagłębiem Lublin. Na murawę wdarł się kibic [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
232
zdjęć

Mecz Widzew Łódź- Zagłębie Lublin | foto Karolina Filarczyk

Sport Widzew Łódź wpadł w dołek w końcówce sezonu. Podopieczni Daniela Myśliwca przegrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem przy Al. Piłsudskiego 138 lepsze okazało się Zagłębie Lubin.

W środku tygodnia gruchnęła informacja, której nikt związany z Widzewem, nie chciał przeczytać. Klub oficjalnie poinformował, że kapitan i lider Widzewa Łódź, Bartłomiej Pawłowski zerwał więzadła i będzie czekać go długa przerwa w grze.

Bez Pawłowskiego, ale z Cybulskim na Zagłębie

Łodzianie będą musieli radzić sobie bez swojej gwiazdy oczywiście do końca tego sezonu, ale też prawdopodobnie do końca 2024 roku. W pierwszym meczu podczas nieobecności Pawłowskiego do składu wskoczył Kamil Cybulski, który zajął miejsce w przedniej formacji drużyny prowadzonej przez Daniela Myśliwca. W pomocy obok Frana Álvareza ponownie wyszedł Noah Diliberto, a także szansę, pierwszy raz 13 kwietnia i wyjazdowego spotkania ze Stalą Mielec, w wyjściowym składzie otrzymał Dominik Kun.

Zagłębie wypunktowało Widzew

Od początku spotkania było widać jaki plan na to spotkanie mają przyjezdni z Lubina. Zagłębie ustawiło się na własnej połowie i oddało piłkę Widzewowi, upatrując swoich szans w szybkich kontratakach. Podopieczni Daniela Myśliwca mieli ogromny problem z szybkimi wyjściami z własnej połowy graczy Zagłębia. Lubinianie potwierdzili swoje dobre przygotowania do tego meczu dwoma ciosami. Pierwszy z nich w 27. minucie zadał Mateusz Wdowiak, który pomknął przez pół boiska i nie dając się dogonić żadnemu widzewiakowi, pokonał Rafał Gikiewicza delikatnym, ale mierzonym uderzeniem. Dwie minuty później było już 2:0 dla gości. Tym razem Mróz zagrał do Chodyny, a ten podwyższył wynik.